Rusya’da LinkedIn Yasaklandı!

Rusya'nın internet engeli arasına son olarak LinkedIn katıldı. Gelen bilgilere göre Rusya'dan LinkedIn erişimi yasaklandı!

LinkedIn

Rusya’nın milliyetçilik esaslı teknoloji kullanım düzenleme çalışmalarının son hedefi, popüler iş dünyası sosyal ağ platformu LinkedIn oldu.

Rusya’da LinkedIn erişimi engellendi!

LinkedIn

Bilindiği gibi Rusya, geride bıraktığımız dönemlerde de kurumsal alanlarda Microsoft yazılımlarının kullanımına ilişkin yasaklamalarla gündeme gelmişti. Milliyetçilik prensibi ve ülke güvenliği adı altında yapılan bu düzenlemelerin paralel yansımaları, internet sitelerinin erişi üzerinde kendini gösteriyor.

Son olarak da Rusya’da popüler iş dünyasına yönelik hazırlanan sosyal medya platformu LinkedIn yasaklandı. Şu an için LinkedIn yasağının temel sebebi, veri güvenliği olarak düşünülüyor. Bu sepledir ki LinkedIn yasağının ne zaman kalkacağı veya kaldırılıp kaldırılamayacağı muamma olmuş durumda.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.