RED Hydrogen One Telefonunun Özellikleri Nasıl Olacak?

RED Hydrogen One

RED Hydrogen One özellikleri ile ilgili yeni sızıntı bilgiler gelmeye devam ederken, son olarak da tasarım ve teknik detaylar hakkında ilgi uyandıran detaylar kendini gösterdi. Yaklaşık 1 yılı aşkın bir dönemdir belirli aralıklarla gündeme gelen RED markasının akıllı telefon modeli, sahip olduğu büyük kasasından yararlanarak bir o kadar da büyük batarya ile gelecek gibi görünüyor.

Firmanın FCC sertifikası almak için yaptığı başvuru aracılığı ile ilk etapta 4,510mAh kapasitesinde dahili batarya boyutuna sahip olacağına ilişkin bilgiler ortaya çıktı. Bununla beraber çift SIM kart desteği, LTE 4.5G bağlantı desteği ve Qualcomm’un Snapdragon 835 mobil yonga setini kullanacağını söylemek mümkün oluyor. Android 8.1 Oreo ile birlikte gelecek model, biraz da olsun beklentilerin altında kalmış oldu. Dahili depolama alanı konusunda bir bilgi mevcut değilken, 6GB RAM taşıyacağı söylenebilir.

RED Hydrogen One

Qualcomm’un Snapdragon 845 mobil yonga setini değil de bir önceki ve gayet tabii daha güçsüz olan modelini taşıması olması, beklentileri biraz da olsun boş çıkarmış oldu. Daha sonrasında ise 6GB yerine 8GB RAM seçeneği de beklentiler arasında yer alıyordu. Elbette ki halen daha resmi tanıtım yapılmadığı için, belki de bu detayları yeni modelde görmek mümkün olacak.

RED Hydrogen One

RED Hydrogen One özellikleri arasında hiç şüphe yok ki en çok merak uyandıran bölüm, ekran konusunda kendini gösterecek. Zira uzun bir süredir bu telefonun ekranının, holografik bir yapıda olacağı söyleniyor. Yani ekranda oluşan görseller, aslında cihazın üstünde duruyormuş gibi bir izlenim uyandırabilecek. Bu konuda şimdiye kadar bir görsel ya da video ortaya çıkmadı. Ayrıca ekranın günümüz standardı olmayan başlayan 18:9 oranında değil, 16:9 oranında olacağını da söylemek gerek. Ekran yapısı gereği iyi bir tercih oluyor.

RED Hydrogen One

Son olarak arka tarafta iki kamera, ön tarafta ise 4 kamera var olacak. En azından sızdırılan görseller üzerinden böyle bir çıkarımda bulunulabiliyor. Ek olarak arka bölümde RED logosunun altında, bağlantı birimi olarak pin dizilimli bir yapı kendini gösteriyor. RED markasının profesyonel video kamera konusundaki çalışmaları bilindiğinde, farklı aksesuarlar ile telefonu özelleştirmek mümkün olabilir.

Şu an için fiyatlandırma konusunda ise en ufak bir iddia ya da bilgi bulunmuyor. Lakin kamera konusundaki etiketler dikkate alındığında, çok da büyük kitlelere ulaşmasını saplayacak bir fiyatlandırmadan satışa çıkacağı söylenemez.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here