Razer Phone’da Kulaklık Girişinin Neden Olmadığı Açıklandı!

Razer CEO'su Min-Liang Tan, Razer Phone'da neden 3.5mm kulaklık girişinin yer almadığı ile ilgili açıklamada bulundu! İşte o açıklama!

Razer Phone

Razer CEO’su Min-Liang Tan, Razer Phone 3.5mm kulaklık girişi ile ilgili açıklama yaptı ve neden yer vermediklerini açıkladı!

Razer Phone’da neden 3.5mm kulaklık girişi yer almadı?

İlk olarak Apple’ın iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modelleri ile birlikte 3.5mm kulaklık girişini kaldırması ve iPhone’da neden 3.5mm kulaklık girişini kaldırdıklarını açıkladıktan sonra, Android işletim sistemine sahip diğer akıllı telefon modellerinde de kulaklık jakının kaldırılmaya başlandığına tanıklık ediliyor oldu.

Bu modeller arasında Razer Phone modeli de yer almıştı. Her ne kadar Razer Phone özellikleri ile dikkat çekse de kimi kullanıcılar 3.5mm kulaklık jakı olmadığı için eleştiride bulunmuştu. Bir süre önce de Razer CEO’su Min-Liang Tan, bu konu hakkında açıklamada bulundu.

Razer CEO'su Min-Liang Tan
Razer CEO’su Min-Liang Tan

Min-Liang Tan tarafından yapılan açıklamaya göre 3.5mm kulaklık jakının kaldırılması, Razer Phone’un batarya kapasitesinin yaklaşık olarak 500mAh daha fazla olmasına imkan sağlamış. Nitekim temel sebep olarak tasarımdaki detaylandırmalar ile batarya kazanımı gösteriliyor.

Bununla beraber Min-Liang Tan, her ne kadar kulaklık jakını kaldırmış olsalar da kutu içeriğine dahil ettikleri dönüştürücünün, THT sertifikalı CAD adaptör olduğunu vurguluyor ve 24-bit desteği sağladığını ifade ediyor.

Razer CEO’su tarafından yapılan bu açıklama, eleştirileri ne derece dindirir bilinmiyor ancak bilhassa da Apple’ı eleştiren Samsung’un bile S10 modelinde 3.5mm kulaklık girişini kaldırmayı planladığı hesaba katıldığında, öyle görünüyor ki akıllı telefon teknik özellikleri arasında bir süre sonra 3.5mm kulaklık girişi yer almıyor olacak.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here