Razer Akıllı Telefon Dünyasına Yüksekten Gelecek!

Oyun dünyasının yakından tanıdığı Razer, bu defa akıllı telefonlar ile gündemde! Razer akıllı telefon modeli, özellikleri ile dikkat çekecek!

razer telefon

Hem PC oyuncularının hem de konsol oyuncularının yakından tanıdığı Razer markası, bilindiği üzere akıllı telefon dünyasına “Razer Phone” yani “Razer Telefon” ile birlikte giriş yapacağını duyurmuştu. İlk duyurudan bu yana hem eleştiri hem de belirli bir kesim için merak uyandıran bu açıklama sonrasında, şimdi de Razer Phone özellikleri ile ilgili önemli detaylar ortaya çıktı.

Benchmark sonuçlarının sızdırılması ile ortaya çıkan bu detaylara göre Razer Phone özellikleri, mevcut Android ekosisteminde yer alan birçok akıllı telefonun özelliğini geride bırakmış ve sektöre güçlü bir cihaz ile adım atmayı başarmış olacak.

Razer Phone özellikleri ortaya çıktı!

razer logo

Belirtildiği gibi Razer akıllı telefon modeli Razer Phone’a ait olduğu iddiası ile sızdırılan GFXBench sonuçları, yeni telefon ile ilgili birçok teknik özellik detayını da gün yüzüne çıkarmış oldu. Elde edilen sonuçlardaki en belirgin nokta ise, RAM konusu oldu.

Elde edilen bilgilere göre Razer Phone, 8 GB RAM detayına sahip olacak. Nitekim piyasada birçok Android cihazın 4 GB ve 6 GB RAM seçenekleri sunduğu dikkate alındığında, en azından kağıt üstünde bir üstünlük söz konusu olacak. Üstelik Razer telefon modelinin diğer özellikleri de en az RAM detayı kadar dikkat çekici bir seviyede yer alıyor.

Buna göre Razer Phone 5.7-inç büyüklüğünde ve 2560×1440 piksel çözünürlüğünde ekran, Snapdragon 835 mobil yonga seti, 12 MP çözünürlüğünde arka kamera, 8 MP çözünürlüğünde ön kamera ve 64 GB dahili depolama seçeneğine sahip olacak. Arka kamerası ile 4K yani Ultra HD video kaydı yeteneğine de sahip olduğu görülen yeni akıllı telefon modelinin, şu an için bilinen detayları bu şekilde sınırlı kalıyor.

razer phone benchmark sonuçları

Razer Phone çıkış tarihi olarak 1 Kasım ifadesinin yer aldığı düşünüldüğünde, eğer ortaya çıkan bu benchmark sonucu doğruyu yansıtıyor ise, birçok önemli detayın ortaya çıktığını söylemek gerekiyor. Dahili batarya kapasitesi bir yana dursun, farklılık oluşturacak en önemli detay, elbette ki tasarım anlamında kendini gösterecek. Ne yazık ki şu an için yeni Razer akıllı telefon modelinin tasarımına ilişkin, somut bilgiler ortaya çıkmış değil.

Razer tarafından düzenlenecek olan özel etkinlik tarihine kadar, tasarım ile ilgili de detayların ortaya çıkması tahmin ediliyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here