Quick Charge 4.0 Duyuruldu!

Qualcomm'un yeni hızlı şarj teknolojisi Quick Charge 4.0 resmi olarak duyuruldu. İşte Quick Charge 4.0 ile ilgili detaylar!

Quick Charge 4.0

Qualcomm’un Snapdragon yonga seti ile birlikte hazırladığı hızlı şarj teknolojisi Quick Charge, kısa bir süre önce resmi olarak Quick Charge 4.0’a terfi etti. Peki, Qualcomm Quick Charge 4.0 hızlı şarj teknolojisi ile birlikte neler değişecek?

Quick Charge 4.0 özellikleri!

Quick Charge 4.0

Snapdragon 835 mobil yonga seti ile birlikte kullanılabilir olacak yeni hızlı şarj teknolojisi Quick Charge 4.0, Quick Charge 3.0’a göre yüde 20 daha hızlı şarj anlamına geliyor. Yüzde 20’lik bir süre kazanımı yaşatsa da Quick Charge 4.0, Quick Charge 3.0’a göre yüzde 30 daha verimli bir platform olacak.

Pil ömrünü korumak adına da yaklaşık iki buçuk kat daha iyi bir geliştirme taşıyan Quick Charge 4.0, USB Type-C ve de USB-PD ile birlikte kullanım desteği sunuyor.

5 dakikalık şarj ile 5 saat kullanım vaat eden Qualcomm’un yeni hızlı şarj teknolojisi Quick Charge 4.0, 2017 yılında duyurulacak olan Snapdragon 835 yongasını taşıyan akıllı telefonlarla kullanılmaya başlanacak

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here