Qualcomm Snapdragon 845 Resmi Olarak Duyuruldu!

Qualcomm, resmi olarak Snapdragon 845 mobil yonga setini duyurdu. İşte yeni mobil işlemci modeli Snapdragon 845 ile ilgili detaylar!

Qualcomm Snapdragon 845

Qualcomm yeni üst seviye mobil yonga seti olan Snapdragon 845’i duyurdu. 2018 yılındaki birçok tepe model akıllı telefonda, yeni Qualcomm Snapdragon 845 yonga seti yer alacak.

Snapdragon 845 resmi olarak duyuruldu!

Bir süredir sızıntılara konu olan ve geride bıraktığımız günlerde Snapdragon 845 teknik detayları ortaya çıkmışken, en sonunda Qualcomm resmi duyurusunu gerçekleştirdi ve ürün gamı arasına Snapdragon 845 ismi de eklenmiş oldu.

Qualcomm Snapdragon 845

Qualcomm ve Samsung ortaklığında meydana gelecek olan Snapdragon 845 mobil yonga seti, 10nm üretim teknolojisi ile üretim bantlarından çıkacak. Şu an için Qualcomm’un düzenlediği etkinlik kapsamında çok detaylı bilgiler gündeme gelmedi.

Qualcomm Snapdragon 845

Qualcomm’dan Alex Katouzian tarafından lanse edilen yeni yonga seti, belirtildiği gibi Samsung tarafından üretilecek. Daha önce TSMC ismi de gündeme gelmişti. Lakin üretim tarafında yeniden bir Qualcomm-Samsung ortaklığı kendini göstermiş oldu.

Kısa bir süre sonra tüm teknik özelliklerinin ortaya çıkması ve Snapdragon 835-Snapdragon 845 karşılaştırmasının kendini belli etmesi bekleniyor. En son mobil teknoloji haberleri kapsamında yeni gelişmeleri iletiyor olacağız.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.