Qualcomm, IFA 2016’da Snapdragon 821 Özelliklerini Detaylandırdı!

Qualcomm, IFA 2016 kapsamında Snapdragon 821 özellikleri ile ilgili detaylar paylaştı. işte Qualcomm Snapdragon 821 özellikleri ve detayları!

Snapdragon 821

Qualcomm’un en son tepe model mobil işlemcisi Snapdragon 821 özellikleri ile ilgili detaylar, doğrudan Qualcomm tarafında IFA 2016 fuarı kapsamında paylaşıldı. Qualcomm’un açıklamaları, Snapdragon 821 özellikleri ile ilgili birçok merak edilen noktayı aydınlatıyor.

Snapdragon 821 özellikleri detaylandı!

Bilindiği gibi daha önce Qualcomm tarafından, Snapdragon 821 özellikleri ve Snapdragon 820 ile farklılıkları ile ilgili detaylar paylaşılmıştı. Bu detaylarda Snapdragon 821’in performans çekirdeklerinin maksimum saat frekansı 2.4GHz olarak, güç tasarrufu çekirdeklerinin saat frekansı ise 2.2GHz hızını çıkarıldığı yer alıyor.

Snapdragon 821

IFA 2016 kapsamında ise Qualcomm, Snapdragon 821 özelliklerinin teknik detaylarından ziyade uyumluluk yönünden bahsetti.

Yeni gelen bilgilere göre Snapdragon 821 ile Android 7.0 Nougat yüklü akıllı telefonlarda, uygulamalar %10 daha hızlı açılacak.

Öte yandan Qualcomm, yeni Snapdragon 821 özellikleri arasında, Google Daydream isimli sanal gerçeklik sistemine uyumluluğun yer aldığını belirtti. Böylece Snapdragon 821 taşıyan akıllı telefon modelleri, VR konusunda Google Daydream ile çok daha iyi işlere şahit olabilecek.

Bunların dışında Snapdragon 821 mobil işlemci modeli, kamera tarafında da yeni teknolojilere adapte olmuş durumda. Qualcomm’un verdiği bilgilere göre Snapdragon 821, Dual PDAF yani faz bazlı otomatik odaklama sistemine destek sunuyor.

Ek olarak lazer oto-fokus sistemi konusunda da Snapdragon 821, desteğini artırmış durumda.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra Yeditepe Üniversitesi'nde İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik medya sektöründe çalışmış, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.