Qualcomm’dan Nokia 8 Açıklaması!

Qualcomm, CES 2017'de ortaya çıktığı söylenen yeni Nokia akıllı telefon modeli Nokia 8 için açıklamalarda bulundu. İşte detaylar!

Qualcomm

Qualcomm ve Foxconn isimlerini de yer aldığı HMD Global şirketi ile birlikte yeniden akıllı telefon dünyasına dönen Nokia markası, yeni üst seviye Android modeli Nokia 8 ile gündemde. Geçtiğimiz günlerde Nokia 8 modelinin CES 2017’de ortaya çıktığı iddialarına da doğrudan Qualcomm tarafından yalanlama geldi.

Qualcomm’un demo modelli Nokia 8 değil!

Nokia 8

Hatırlatmak gerekirse, Qualcomm’un CES kapsamında Snapdragon 835 mobil yonga setini tanıtmak amacıyla kullandığı akıllı telefon modelinin, üst seviye yeni Nokia modeli olan Nokia 8 olduğu iddia edilmişti.

Nokia 8’in videosu olarak gündeme gelen bu görüntüler, Qualcomm tarafından yalanlandı. Doğrudan yeni Nokia akıllı telefonlarla bağlantısı olan Qualcomm’un böyle bir açıklamanın da yapılması, nitekim yayınlanan Nokia 8’in videolarının ve görsellerinin önemini de yitirmesiyle sonuçlandı.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.