Qualcomm Android Oreo Go Edition’a Destek Verecek!

Qualcomm, Android Oreo Go Edition mobil işletim sistemi sürümüne destek vereceğini ilan etti. İşte Qualcomm'un Android Oreo Go Edition desteğinin detayları!

qualcomm android oreo go edition

Qualcomm, Google’ın yeni mobil işletim sistemi sürümü Android Oreo Go Edition ile ilgili açıklamada bulundu. Buna göre Qualcomm, Google ile birlikte çalışarak Android Oreo Go Edition sürümüne destek sağlayacak.

Qualcomm’dan Android Oreo Go Edition’a destek!

Qualcomm’un Google ile birlikte çalışacağı açıklamaları ile ilgili şu an detaylı bilgiler ortaya çıkmadı.

android oreo go edition

Lakin tahminlere göre Qualcomm, Oreo Go Edition yüklü olarak piyasaya sürülecek akıllı telefon modellerinde Snapdragon yonga setleri için ayrı bir özelleştirme sunacak ve bilhassa da 1 GB ve daha az RAM boyutlarında Google Play Store uygulamalarının daha verimli çalışması adına çalışmalar gerçekleştirecek.

Son olarak belirtmek gerekirse Google’ın bir süre önce duyurduğu yeni Android Oreo (Go Edition) mobil işletim sürümünü taşıyan akıllı telefon modellerinin, 2018 yılının ilk yarısı itibariyle piyasada yer almaya başlaması tahmin ediliyor. Bu süreçte Qualcomm’un yapacağı çalışmalar, daha somut bir hal almış olacak.

Bu konuda yaşanacak yeni gelişmeleri Qualcomm haberleri kapsamında sunmaya devam ediyor olacağız.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.