Qualcomm ve AMD İşbirliğine Gidiyor!

Qualcomm ve AMD, dizüstü bilgisayarlardaki "Always Connected" projesi için işbirliğine gidiyor. İşte Qualcomm ve AMD işbirliğinin detayları!

Qualcomm ve AMD

Qualcomm’un düzenlediği etkinlik ile birçok önemli bilgi aktarılmış oldu. Bunların arasındaki en dikkat çeken açıklamalar arasında da Qualcomm ve AMD arasındaki işbirliği oldu.

Qualcomm ve AMD ortaklık kuruyor!

Qualcomm Snapdragon 835 mobil yonga setini taşıyan Windows 10 işletim sistemli Asus NovaGo ve HP Envy x2 modelleri ile birlikte öne çıkan “Always Connected” notebook modelleri, AMD ile birlikte çok daha ileri bir seviyeye taşınacak gibi görünüyor.

AMD’nin bu yıl Ryzen modelleri ile öne çıkması sonrasında, anlaşılan o ki bu süreçte Qualcomm’un mobil yonga setleri de masaüstü dünyasında ayrı bir alan oluşturulmaya başlanacak. Oluşacak bu rekabet ile Intel karşısında farklı bir kulvar oluşturulmak isteniyor gibi görünüyor.

Qualcomm ve AMD

Şu an için söz konusu olan bu AMD ve Qualcomm işbirliği ile ilgili çok detaylı bilgiler mevcut değil. Lakin AMD’nin yüksek işlem gücü ile Qualcomm’un LTE modemlerinin bir araya geldiği çeşitli mobil cihazlar ile daha sık karşılaşmak mümkün olacak gibi görünüyor.

Teknoloji haberleri kapsamında bu iki isme aynı çatı altında daha fazla gözlemlemek mümkün olacak.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here