Pretty Little Liars A Teorileri – Cevaplanmamış Sorular

Pretty Little Liars teorileri güçlenmeye devam ediyor. İşte Pretty Little Liars A teorileri ve PLL A.D kim? teorileri ile ilgili detaylar!

Pretty Little Liars A Teorileri - Cevaplanmamış Sorular

Artık son bölümlerine geldiğimiz, 7. ve son sezonu yayınlanmakta olan Pretty Little Liars dizisi bilindiği üzere ilk bölümlerinden itibaren sahip olduğu gizemli havayı hala koruyor. Her ne kadar dizi ilerledikçe öğrendiklerimiz artsa da, bildiğimiz şeyler yeni sorular doğurup kafaları iyice karıştırmaktan geri kalmıyor.

İşte dizi tamamlanana kadar cevabını öğrenmek istediğimiz en önemli sorular!

Pretty Little Liars A Teorileri

1- PLL A.D. Kim?

Pretty Little Liars A Teorileri

Dizinin varoluş amacını belirleyen soru: bu A.D. aslında kim? Önceki bölümlerde A kim sorusuyla ilgili aldığımız bir takım cevaplar olsa da kızların başına hala bela olmaya devam eden A.D.’nin kim olduğunu bir türlü öğrenemedik. Baştan beri izlediğimiz karakterlerden hangisinin (ya da hangilerinin) A.D. oyunlarına dahil olduğunu öğrendiğimiz gün yıllardır merak edilen bu sır sonunda açığa çıkmış olacak.

2- Charlotte Dilaurentis’i Kim Öldürdü?

Pretty Little Liars A Teorileri

A.D.’nin de bulmaya çalıştığı ve bu amaçla kızların hayatını cehenneme çevirdiği sorunun cevabını hala öğrenebilmiş değiliz. 7. sezonun ilk yarısındaki bölümlerde kızlar da dahil birçok farklı kişi üzerine şüpheler yönlense bile Charlotte’ın kim tarafından öldürüldüğü hala bilinmiyor. Tabi söz konusu Pretty Little Liars olunca öldüğünü düşündüğümüz kişilerin sonradan kanlı canlı karşımıza çıkabileceği gerçeğini de göz ardı etmemek lazım.

3- Spencer’ı Vuran Kimdi?

Pretty Little Liars A Teorileri

Yedinci sezonun ilk yarısının son bölümü olan 10. bölümde Spencer bir silahla vurulmuştu. 11. bölüm yayınlandığında Spencer’ın iyi durumda olduğunu gördük, fakat sanıldığı gibi onu vuranın Jenna olmadığını anlamamız da çok uzun sürmedi. Peki o zaman Spencer’ı vuran kişi kimdi? Görmedikleri bir kişi daha mı o sırada kızlarla beraberdi ve acaba Spencer o sırada vurulması hedeflenen kişi miydi? Bu sorular da ileriki bölümlerde cevap bulmayı bekliyor.

4- Alison Kimin Bebeğine Hamile?

Pretty Little Liars A Teorileri

Birçok farklı yönden karmaşıklık barındıran bir soru daha. Kısa süre de olsa evli kaldığı Archer(Eliott) bebeğin babası olabilir ama söz konusu olan Alison ve ilişkileri olunca hiçbir şeye güven olmaz. Bir diğer soru işareti barındıran nokta da Emily’nin yumurtalarını bağışlamak istediğinde bu yumurtaların çalınması ve henüz akıbetinin bilinmemesi. Yumurtaları bildiğimiz kadarıyla A.D. çaldı ama bundan ne gibi bir çıkarı olabileceği hakkında bir fikrimiz yok. Belki de o yumurtalar şimdi Alison’ın karnındadır.

5- Melissa Hastings Neyi Amaçlıyor Olabilir?

Pretty Little Liars A Teorileri

Dizideki karakterler içerisinde en gizemli görünenlerden biri de Melissa. Bir görünüp bir kaybolan, bazı olaylar olurken bir anda ortada beliren ve ortaya çıktığı zamanlarda ne amaçladığı bilinmeyen bir karakter olarak dizide yer alıyor. Daha önce alakadar olduğu birçok gizemli ve karmaşık olay için kendince bazı açıklamalar yapmış olsa da, dediklerinin doğruluğunu ve gerçek amacını kanıtlar nitelikte pek bir bilgiye rastlamadık. Bu gizemin sebebi A.D. ile çalışıyor oluşu mu yoksa bambaşka şeyler saklıyor oluşu mu, bunu ilerleyen bölümlerde öğrenmeyi umuyoruz.

6- Charlotte’ın Babası Kim?

Pretty Little Liars A Teorileri

Gerçek annesinin Mary Drake olduğunu öğrendiğimiz Charlotte’ın babasının kim olduğu hakkında hiç bir bilgimiz bulunmuyor. Bu bilgi hikayenin gidişatı hakkında büyük bir ipucu olabilecek, hatta belki de A.D. hakkında bile çeşitli tahminler yürütmemizi sağlayabilecek nitelikte. Kim bilir belki de Charlotte’ın tek kardeşi Spencer değildir.

7- Sara Harvey Gerçekten Kim?

Pretty Little Liars A Teorileri

Sara Harvey birdenbire dizide beliren ve sonrasında da gizli saklı bir takım işler peşinde gibi görünen bir karakterdi. Peki Sara Harvey gerçekte neyi amaçlıyordu ve A oyunları ile ilgili alakası tam olarak neydi, işte bu, çoğu kişinin kafasındaki sorulardan bir tanesi. Ayrıca Sara Harvey’i kimin öldürdüğü ve ölmeden kısa süre öncesinde Emily’ye neredeyse söylemek üzere olduğu şeyin ne olduğu da gizemini koruyan sorular arasında.

8- Jessica Dilaurentis’i Kim Öldürdü?

Pretty Little Liars A Teorileri

Jessica’yı gömen kişinin Charlotte olduğunu, Charlotte’ın kendi anlattığı hikayesinden öğrendiysek de katilinin kim olduğu hakkında hiçbir bilgi edinebilmiş değiliz. Katil A mi Mary mi yoksa Jessica’nın ölümü ile ilgili de Pretty Little Liars dizisinde baştan beri en çok üzerine vurgu yapılan konulardan biri olan ikiz oyunları mı söz konusu? Bunlar akıllardaki sorulardan olsa da işin aslı elbette bambaşka bir şey de çıkabilir.

9- Bethany Neden Alison’ın Bilekliğini Takıyordu?

Pretty Little Liars A Teorileri

İçerisinde Alison’ın gömülü olduğunu sandığımız mezarda aslında Bethany’nin gömülü olduğunu öğrendik; fakat bu bilgiye sahip olsak bile Bethany’nin Alison’ın bilekliğini takıyor olması bu konuda öğrendiğimiz bilgilerin hiçbirini tamamlar nitelikte değil. Şimdiye kadarki bildiklerimiz doğruysa Bethany’yi öldüren kişinin Mona, gömenin ise Melissa olduğunu biliyoruz. Peki bu hikayede Bethany’nin Alison’ın bilekliğini takması hangi bölümde? Bethany’nin hikayeye dahil oluşunun bilinenlerden daha fazlasını bize açıklayacağı ve her şeyin başlangıcı olan o gecede gerçekten neler olduğunu ortaya çıkarmakta anahtar rol üstleneceği dizinin bir çok hayranının teorileri arasında yer alıyor.

10- Archer Dunhill’in Amacı Neydi?

Pretty Little Liars A Teorileri

Archer’ın, Alison ile evlenmekteki tek amacı gerçekten mal varlığına sahip olmak mıydı yoksa bu görünenden çok daha fazlası mı vardı? Archer’ın başta Charlotte olmak üzere birçok başka kişiyi önceden tanıyor olması ve sürekli gölgeler ardında bir şeyler karıştırıyor olması, işin bu kadar basit olmadığını gösterir nitelikte. Üstelik gizlemeye çalıştığı İngiliz aksanı da akıllarda Wren’i de tanıyor olabileceği şüphesini doğuruyor. Söz konusu olan Wren olunca da belki de akla gelen ilk kelimelerden birisi şüphe olabilir.

11- Wren Gerçekten Söylediği Kişi Mi?

Pretty Little Liars A Teorileri

Wren ilk bölümlerden beri dizide varlığını sürdüren ve gizemli hallerinden hiçbir zaman vazgeçmeyen bir karakter. Uzun zamandır ortalıkta görünmüyor ve gerçekten Londra’da Melissa ile yaşayıp yaşamadığı konusunda birçok kişinin tereddütleri bulunuyor. Söylediği gibi bir doktor olup olmadığı konusu bile aslında bir muamma.
Wren konusundaki şüphelerimizle ilgili daha fazla bilgi almak için bakınız:
https://www.habertekno.com/pretty-little-liars-a-kim-a-teorileri-2-1928

12- Dizide İkizi Olan Başka Karakter Var Mı?

Pretty Little Liars A Teorileri

Jessica – Mary ikizlerinden sonra dizide başka bir ikiz daha çıkması biraz abartı bir durum olur ancak dizide bu kadar fazla ikiz referansı bulunurken, ikiz mevzusunun A.D. ile doğrudan alakasının olmaması da beklentileri yeteri kadar karşılamıyor. Bilindiği üzere dizinin uyarlandığı Sara Shephard’ın kitap serisinde Alison’ın, Courtney isminde gizli bir ikizi vardı ve bu durum Mary-Jessica ikizlerinden çok daha tatmin edici bir hikayeydi. Bulunan birçok hayran teorisinde de dizideki birçok karakter için üretilmiş ikiz teorileri olduğuna bakılırsa, beklentiler şok edici bir ikiz bilgisi daha alınması yönünde gibi görünüyor.

13- Maya’nın Katili Kim?

Pretty Little Liars A Teorileri

Pretty Little Liars ile ilgili üretilen teorilere en çok dahil olan isimlerden biri de çoktan öldüğünü bildiğimiz Maya. Aynı zamanda Emily’ye de saldıran ve Maya’ya takıntılı olan Nate’in Maya’yı öldürdüğü edindiğimiz bilgiler dahilinde olsa da, Mona’dan duyduğumuz “MAYA BİLİYORDU” akroniminin konuyla ilgisini hala öğrenebilmiş değiliz. Maya neyi biliyordu ve gerçek öldürülme sebebi aslında bu bilgi miydi? Hatta Maya gerçekten öldü mü aslında bu konuda bile şüpheler bulunmakta.

14- Eddie Lamb Aria’yı Nereden Tanıyordu?

Pretty Little Liars A Teorileri

İlk sezonlardan beri hakkında hiçbir bilgi alamadığımız sorulardan birisi de Eddie Lamb’in Aria’yı nereden tanıdığı sorusu. Aria’nın Radley’de gönüllü çalıştığı zamanın öncesinde Eddie Lamb ile hiçbir şekilde karşılaşma ihtimali yok gibi görünüyor ancak Aria’nın bunu savunurkenki yüz ifadesinin şüpheli göründüğünü kabul etmek gerekiyor. Bu da akıllara Aria’nın Radley ile kimsenin bilmediği bir bağlantısı mı bulunuyor sorusunu getiriyor.

Bu konu ve Aria hakkındaki teoriler için bakınız:

Pretty Little Liars A Kim? – PLL A Teorileri 3


Ayrıca bakınız:

Pretty Little Liars A Kim? – PLL A Teorileri 1

➤ Pretty Little Liars A Kim? – PLL A Teorileri 2

 Pretty Little Liars A Kim? – PLL A Teorileri 3

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here