Pretty Little Liars A Kim Çıktı? (PLL A Kim?)

Pretty Little Liars final bölümü ile birlikte, en çok merak edilen sorulardan olan PLL A kim? ve PLL A kimmiş? soruları yanıt bul! İşte "Pretty Little Liars A kim?" sorusunun cevabı ve daha öncesindeki PLL A teoriler!

Pretty Little Liars A Kim - PLL A

Pretty Little Liars, televizyon dizileri içerisinde en çok izlenenlerden biri. Özellikle de bitmek bilmeyen karmaşık olaylar, izleyicileri devamlı merak içerisinde bırakıyor ve ekrana kilitliyor. En çok merak edilenler arasında ise, gizemini koruyan Pretty Little Liars A kim? sorusu yer alıyor. Ne var ki dizinin final yapması ile beraber, bu sorunun cevabına kavuşulmuş oldu.

PLL A kimmiş?” sorusu cevaplandı! PLL hakkında bilinmeyenler bu makalemizde bir araya gelecek.

Pretty Little Liars – A Kim? – PLL A kim?

Yabancı dizi PLL sezon finali, 28 Haziran 2017 tarihinde yayınlanan Pretty Little Liars Dizisi’nde nihayetinde beklenen sona gelindi ve A Kim sorusunun cevabı ortaya çıktı. PLL final bölümünde karşımıza çıkan A.D’nin gerçek kimliği Spencer’ın ikizi olan Alex Drake.

Pretty Little Liars A Kim

Pretty Little Liars’ın önceki bölümlerinde Spencer’ın gerçek annesinin Mary Drake olduğunu zaten öğrenmiştik. Öğrenmediğimiz kısım ise aslında Mary’nin doğumunda bir çocuğa daha sahip olduğu ve onun evlatlık verildiği idi. Alex’in hikayesini dinlediğimizde öğreniyoruz ki kendisi İngiltere’de bir aileye evlatlık verilmiş olsa da, bu ailenin yanında çok da mutlu günler geçirmeyip kendisini oradan oraya savrulurken bulduğu bir hayatın içerisine düşmüş.

Fakat hayatı, tamamen tesadüf eseri Wren Kingston ile tanışınca tamamen değişmiş.

Pretty Little Liars A Kim

Spencer’ın tamamen aynısı olan Alex’i bir anda karşısında görünce şok içerisinde kalan Wren, ilk şoku atlattıktan sonra, bu hikayeyi dinlememizin ardından doğrulanmış olan suç ortaklığı yaptığı Cece ile hemen iletişime geçerek iki kız kardeşi bir araya getirmiş. Cece’nin oyunlarına dahil olmayı her şeyden çok isteyen Alex, ölümünün ardından hem Cece’nin intikamını almak hem de kızlar üzerinde oynanan A oyunlarına devam etmek için iyice istekli hale gelmiş ve A.D. olarak oyunu devralmış.

Yine Alex’ten öğrendiklerimize göre kendisi, Alison ve Emily’nin çocuklarının da babası olan Wren’in, artık Alex’in fazla ileri gittiğini düşünmeye başlamasıyla, Wren ile artık yollarını ayırması gerektiğine karar verip onu öldürerek küllerini elmas bir kolyeye dönüştürmüş.

Pretty Little Liars A Kim

Ayrıca Spencer’ın ikizinin olduğundan şüphelenen birçok dizi hayranının ürettiği teorilerde de söylendiği gibi, aslında Spencer olduğunu sandığımız bazı sahnelerde gördüğümüz kişinin Alex olduğunu da öğrendik.

Pretty Little Liars A Kim

Pretty Little Liars A Kim

Pretty Little Liars A Kim

İzleyicilerinin tepkilerine bakılırsa, dizinin sonunu beğenenler olduğu kadar beğenmeyenler de var. Her ne kadar A.D.’nin Spencer’ın ikizinin olma ihtimaline dair pek çok teori bulunsa da genel olarak dizinin izleyicisi olan birçok kişi bu sondan tatmin olmamış gibi görünüyor. Zaten dizide Mary-Jessica ikizleri bulunurken, bir ikiz çiftinin daha ortaya çıkması ve bütün suçun bu yeni öğrendiğimiz ikize atılması genel olarak kolaya kaçılmış bir senaryo olarak görülüyor.

Ayrıca dizinin hayranları, cevabını bilmek istedikleri çoğu soruya cevap alamadıklarından ve şüpheli davranışlarda bulunan birçok karakterin bu davranışları ile ilgili tatmin edici açıklamalar yapılmadığından yakınır durumdalar.

A.D.’nin Alex Drake oluşu herkesi tam olarak tatmin etmiş olmasa da, en azından sonunda hakettiği sonu bulması, herkesin içine bir su serpmiş gibi görünüyor.

Pretty Little Liars A Kim

Peki siz Pretty Little Liars final bölümünü beğendiniz mi? Sizce A kim olmalıydı?


Daha önce hazırlanan PLL final teorileri serisi ise şu şekildeydi: Pretty Little Liars A kim? sorusu için ise, birçok farklı teori ortaya atılmış durumda. İşte bu bağlamda, Pretty Little Liars A kim? teorilerinin ilk bölümü!

Pretty Little Liars A Kim

Dizinin en önemli karakteri de aslında kim olduğu bir türlü anlaşılamayan A karakteri. A’ in kim olduğu ile ilgili tahminler ve spekülasyonlar bitmek bilmiyor. Bu tahminlere bir göz atmak istiyorsanız yazının devamını okuyabilirsiniz.

Yalnız diziyi yayınlanan son bölümüne kadar izlemeyenler için küçük bir uyarı: Bu tahminler şimdiye kadar dizide geçen bir çok olayı kapsadığı için yazının devamı spoiler içermektedir.

1. Teori : Gerçek A Cece değil!

Pretty Little Liars A Kim

Pretty Little Liars 6. sezon 10. bölümde Cece Drake aslında A olduğunu itiraf ediyor. Alison ve Jason’ın kardeşi olan Charles’ın kendisi olduğunu, Alison’a küçüklüklerinde istemeden zarar verdiği için özellikle babalarının isteğiyle Radley akıl hastanesine kapatıldığını ve sonradan ameliyat ile cinsiyetini değiştirip Charlotte ismini aldığını açıklıyor.

Cece, A oyununu, oyunun ilk sahibi olan Mona’dan çaldığını ve sonradan adeta bağımlısı olup küçük yalancı kızlarımızla uğraşmayı bir türlü bırakamadığını söylüyor. Birçok hayranı tatmin etmeyen bu açıklama için çoğu kişinin yorumu Cece’nin yalan söylediği yönünde. Bunun en büyük kanıtı da aslında dizinin 6. sezonunun final bölümünde açıklananlar.

Bu bölümde Alison’ın annesi Jessica Dilaurentis’in ikiz kardeşi olan Mary Drake ortaya çıkıyor ve onun Cece’nin annesi olduğu anlaşılıyor. Akıl sağlığı yerinde olmayan Mary Drake, Radley Akıl hastanesinde olduğu için oğlu Charles, Jessica tarafından yetiştirilmek üzere Mary’nin elinden alınıyor, ta ki o da annesi gibi Radley Hastanesine kapatılana kadar. Yalnız bu noktada şunu söylemekte fayda var. Charles’ın Mary’nin oğlu olduğu açıklanmış olsa bile Cece’nin aslında Charles olduğu hala şüpheli denebilir, zira söylediği tek yalan gerçek annesi hakkında olmayabilir.

Bir diğer açık nokta ise Cece’nin Toby’nin annesi Marion Cavanough’nun ölümü ile ilgili anlattıkları. Cece’nin anlattıklarına göre Cece, Radley’de kaldığı zamanlarda henüz cinsiyet değiştirme ameliyatını da olmamışken içinden gelenleri gizlice yaşayabilmek adına elbise giyerek bir süre Radley’nin çatısında Bethany Young ile vakit geçiriyor. Bu sırada Marion çatı katında ikisini görüyor ve Bethany, Charles’ın elbise ile görüldüğünü kimseye söylemeyeceğinden emin olmak için Marion’ı çatıdan aşağıya iterek ölümüne sebep oluyor.

Pretty Little Liars A Kim

Bu fotoğraf Cece’nin anlattığı olayın gösterildiği flashbacklerden. Görüldüğü gibi burada Charles(Cece) henüz küçük bir yaşta(Yaklaşık 10-12 civarı).

Alison’ın ise ondan daha da küçük olduğunu biliyoruz. Yani bu olay olduğunda Alison’ın en fazla 5-6 civarında bir yaşta olması gerekiyor. Başka bir flashback’te ise Alison, Toby’nin evindeyken ikisinin yakınlaşmalarına tanık oluyoruz. O sırada Toby’nin annesi içeriye giriyor.

Pretty Little Liars A Kim

Yukarıdaki resim ise bu flashback’ten bir kare. Görüldüğü gibi Alison ve Toby 15-16 yaş civarındalar. Bu durumda Marion’ın ölümü ile ilgili Cece’nin anlattığı hikaye pek doğru olamaz gibi duruyor. Eğer Cece’nin hikayesindeki tarihlerde Marion ölmüş olsaydı yıllar sonrasında geçen bu olay yaşandığı sırada Marion’ın içeriye girmesi mümkün değildi.

Bu durumun senaryodaki açıklıktan kaynaklanıp dikkat edilmeden bu şekilde yapılmış olması da ihtimal dahilinde. Fakat söz konusu olan Pretty Little Liars olunca, dizinin hayranları hiçbir şeyin gelişi güzel veya gözden kaçırılmış bir şekilde yapılacağına pek inanmıyor.

Charles ile ilgili bildiğimiz diğer gerçekler üzerinden gidersek, aslında Charles hakkında birçok bilgiye, A kızları kaçırıp eve hapsettiğinde ulaştığımızı söyleyebiliriz. Kızların kurdukları kaçış planını uygulamaya çalıştıkları gün, baloya gider gibi hazırlandıklarında Charles’ı birçok maskeli mankenin arasından çıkmaya zorladıklarını hepimiz hatırlıyoruz.

Pretty Little Liars A Kim

Charles burada erkek taklidi yapan bir Cece’den ziyade gerçek bir erkek gibi görünüyor. Bu da Cece’nin gerçekte Charles(ve büyük ihtimalle A) olan kişiyi korumak için kendi Charles hikayesini uydurmuş olabileceği ihtimalini akıllara getiriyor.

Kızların kapalı kaldıkları evin içerisinde Charles ile ilgili görülenler aslında daha çok Charles’ın bir aile özlemi içerisinde olduğunu düşündürüyor.

Pretty Little Liars A Kim

Bu resimdeki mankenler Charles’ın hayalini kurduğu ailenin bir canlandırması niteliğinde olabilir. Ve görüldüğü gibi bu aile 2 çocuklu. Belki de ailenin kız çocuğu Cece erkek kardeşi Charles’ı korumak için bir yalana başvurmuş olabilir. Nitekim Mary Drake’in kaç çocuğu olduğuna dair henüz bir bilgi yok.

Peki, eğer Cece Charles değilse gerçek Charles kim? Daha da önemlisi Charles gerçekten A mi, eğer değilse A gerçekte kim? Bu soruların yanıtını tabi ki dizi sonlanana kadar alamayacağız. Fakat bununla ilgili dizinin hayranlarının birçok güzel teorisi bulunuyor. Bu teorilere de bir göz atmak isterseniz Haber Tekno olarak hazırladığımız Pretty Little Liars A kim? Teorileri yazı dizimizin devamını takip etmeyi unutmayın.

Bunlara ek olarak dizinin tamamlanması ile beraber “PLL A kim?” sorusunun cevabı da netleşmiş oldu. Ancak bu süreçte elbette ki cevaplanmamış sorular da geride kaldı. Tüm detayları o içeriğimizde bir araya getirdik.

>> Pretty Little Liars A karakteri ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

10 Yorum

  1. Bence A aria çünkü A şimdiyr kadar kızlara fiziksel çok zarar verdi ama ariaya bisey yapmadı. Ayrıca ilerleyen bölümlerde arianın deri ceketi ve botunun aynısını A da giyiyor. A genelde kızlara daktilo yoluyla mesaj atıyor ve arianın sevgilisi yani ezranın evinde de bir daktilo var.

  2. hayır a ilk mona ydı sonra biri ondan a lığı çaldı bu kişi cece y di sonra cece ölünce onu Elliot öldürdü sandılar ama Mona öldürmüştü sonra Hanna tarafından kullanılan bir araba Elliot a çarptı ve kızlar A.D. nin öldüğünü sandı ama A.D. Elliot değildi başından beri sadece Alex ti(Alex Drake nâmı diğer A.D. son bölüm de ortaya çıkacak olan spencer ın ikizi) ve o A.D.’ydi sonra da başka bir grup liselinin başına aynı olaylar geliyor kaybolanın adı bu sefer Addison

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here