Porsche’den Geri Çağırma Kararı!

Porsche Panamera ve Porsche Cayenne modelleri için ciddi bir geri çağırma süreci başlatıldı. İşte Porsche'den gelen geri çağırma kararının detayları!

Porsche Panamera

Porsche Panamera ve Porsche Cayanne modelleri için geri çağırma işlemi başlatıldı. National Highway Traffic Safety Administration tarafından yapılan uyarı sonucunda Porsche, binlerce adet otomobilini geri çağıracak.

Porsche Panamera ve Porsche Cayanne modelleri toplanıyor!

National Highway Traffic Safety Administration yani Ulusal Karayolu Trafik Dairesi tarafından Porsche’ye yapılan bir uyarı sonucunda, yaklaşık 18 bin adet Porsche Panamera ve Porsche Cayanne modelinin sahiplerinden, araçlarını geri getirmeleri istendi.

Porsche Cayanne

NHTS tarafından söz konusu olan bu araçlarda görülen kam mili probleminden kaynaklandığı tahmin edilen geri çağırma işlemi 2010 ve 2012 yılları arasındaki Panamera Turbo, 4, 4S ve S modellerini kapsayacak. Cayanne tarafında ise 2011 Cayanne S ve Turbo modelleri için geçerli olacak.

Yaklaşık olarak 18 bin adet otomobile tekabül eden bu modeller, Porsche tarafından en kısa sürede sorunları giderilerek araç sahiplerine teslim edilecek. Bu konudaki gelen ilk yorumlar ise, yapılacak bu tamir işleminin beklenenden daha uzun bir süre alabileceği ve dolayısıyla söz konusu olan Porsche sahiplerinin bir süre mağduriyet yaşayabileceği yönünde şekilleniyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.