Polis, İnternet Abone Bilgilerine Doğrudan Erişim Sağlayabilecek!

Yeni Kanun Hükmünde Kararname-KHK ile birlikte polis, artık abone bilgilerine doğrudan erişim sağlayabilecek. İşte detaylar!

Polis internet

Resmi Gazete’de yayınlanan yeni bir Kanun Hükmünde Kararname-KHK maddesi ile Polis, internet abone bilgilerine doğrudan erişim sağlayabilecek.

İnternet ve sosyal medya kullanımını kontrol etme ve araştırma imkanını güçlendirecek olan söz konusu bu yeni KHK ile birlikte sosyal medya üzerinden; halkı kin ve nefrete yönelendiren, toplumsal düzeni bozmaya yönelik paylaşımlarda-yayınlarda bulunun, terör örgütü propagandası yapan, terörü ve terör örgütlerini öven ve terör örgütleri ile doğrudan bağlantısı olduğunu açıkça gösteren kişilere, bundan böyle daha kolay ulaşılabilecek.

Polis internet

680 numaralı KHK kararından önce de gerek İçişleri Bakanlığı gerekse de Başbakan tarafından, sosyal medya kullanımına dikkat edilmesi gerektiğine ilişkin açıklamalar dile getirilmişti.

Bununla beraber daha önce de, 3,710 kişiye terörü destekleyen paylaşımlar yaptıkları gerekçesiyle adli işlem uygulandığı bilgisi aktarılmıştı.

 

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here