PlayStation 4 Pro Fiyatı ve Çıkış Tarihi Açıklandı!

PlayStation 4 Pro fiyatı ve çıkış tarihi, Sony PlayStation Türkiye tarafından açıklandı. İşte PlayStation 4 Pro Türkiye fiyatı!

PlayStation 4 Pro fiyatı ve çıkış tarihi nihayet PlayStation Türkiye tarafından açıklandı. Üst segment oyuncuları hedef kitlesine alan PlayStation 4 Pro, 4K çözünürlüğüne verdiği desteği, PS4’e göre daha gelişmiş grafik detayları ve 60 FPS sözü ile büyük beğeni topluyor. PlayStation 4 Pro Türkiye fiyatı ile oyunseverleri üzmeyeceğe benziyor.

PlayStation 4 Pro fiyatı ve çıkış tarihi!

PlayStation Türkiye’nin açıklamasına göre; 10 Kasım tarihinde PlayStation 4 Pro’nun satışına başlanacak ve PlayStation 4 Pro fiyatı 1.699 TL olacak. 8 çekirdekli AMD Jaguar işlemcisi, 4,20 TFLOPS gücünde AMD Radeon grafik birimi ve 8 GB GDDR5 RAM’i ile tam bir oyun canavarı olan PlayStation 4 Pro için özel oyunlar da geliştirilecek.

ps4-pro-fiyat

Aslına Sony, hem PS4 hem de PS4 Pro’ya aynı desteği sunacak. Sadece PS4 oyunları eğer destekliyorsa “PS4 Pro için genişletilmiştir” ibaresine sahip olacak ve yüksek grafik detayları sunacak. PS4 Pro ayrıca PS4 oyunlarının tamamını çalıştıracak.

Ayrıca Bakınız:

PS4 Pro’nun rakibi olacak olan Xbox Scorpio‘nun grafik biriminin 6 TFLOPS gücünde olacağını göz önünde bulundurursak, PS4 Pro’nun uzun vadede grafik ve çözünürlük açısından Xbox Scorpio’nun gerisinde kalabileceğini söyleyebiliriz.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here