PlayStation 4 Pro Duyuruldu. İşte PlayStation 4 Pro Özellikleri!

Sony, yeni oyun konsolu PlayStation 4 Pro modelini duyurdu. İşte Sony PlayStation 4 Pro özellikleri ve ilgili tüm detayları!

PlayStation 4 Pro

Sony, New York’ta düzenlediği etkinlik ile PlayStation 4 Slim modelini ve uzun süredir merakla beklenen yeni 4K oyun konsolu PlayStation 4 Pro modelini duyurdu. PlayStation 4 Pro özellikleri ile 4K oyun deneyimine hazır vurgusu yapıldı.

PlayStation 4 Pro özellikleri!

PlayStation 4 Pro

Sony tarafından kısa bir süre önce tanıtılan yeni PlayStation 4 Pro modeli, aslında PlayStation 4 Neo olarak bekleniyordu. Lakin Sony, yeni 4K oyun destekli oyun konsoluna PlayStation 4 Pro ismini vermeyi uygun görmüş.

Şu an için Sony, PlayStation 4 Pro özellikleri ile ilgili çok detaylı bilgi vermiyor. Ortaya çıkan detaylara göre ise PlayStation 4 Pro özellikleri arasında, saat frekansı artırılmış işlemci dikkat çekiyor. Keza PlayStation 4 Pro’nun 4K oyun deneyimi sunmasına imkan sağlayan detay da, saat frekansı artırılmış işlem birimi olarak gösteriliyor. Bununla beraber yeni konsol, 1TB HDD ile satışa çıkacak.

PlayStation VR desteği ile duyurulan yeni PlayStation 4 Pro’nun 4K oyun desteği ile ilgili Sony tarafından görüntüler de paylaşıldı.

PlayStation 4 Pro PlayStation 4 Pro

Bunlarla beraber yeni PlayStation 4 Pro oyun konsolu, Xbox One S modelinde olduğu gibi HDR desteğine de sahip.

PlayStation 4 Pro fiyatı ve çıkış tarihi!

Microsoft’un 4K destekli oyun konsolu için çıkış tarihi vermemesi durumuna karşı Sony, yeni konsolu PlayStation 4 Pro fiyatı ve çıkış tarihi bilgilerini net olarak paylaştı.

Buna göre PlayStation 4 Pro fiyatı 399 dolar olarak belirlenmiş. PlayStation 4 Slim modeli ise 299 dolar fiyat etiketini taşıyacak.

PlayStation 4 Pro

Öte yandan PlayStation 4 Pro çıkış tarihi ise, 10 Kasım 2016 olarak aktarıldı.

PlayStation 4 Pro PlayStation 4 Pro PlayStation 4 Pro

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.