Haber Tekno Sosyal Medya

PlayStation 3 Oyunları 4K Çözünülükte PC’de!

Haberler

PlayStation 3 Oyunları 4K Çözünülükte PC’de!

PlayStation 3 oyunlarını PC’de oynatan RPCS3 emülatörü artık 4K çözünürlüğü destekliyor. PS3 oyunları 4K olarak PC’de şahane görünüyor.

PlayStation 3 oyunlarını PC’de oynamak bundan 3-4 yıl öncesinde bir hayaldi. RPCS3 ismindeki emülatör sayesinde, PS3 oyunları PC’de çalışmaya başlamış ancak kah düşük çözünürlük olsun kah optimizasyon sorunları olsun düzgün bir oyun deneyimi sunulamamıştı.

PlayStation 3 oyunları PC’de 4K çalışıyor!

RPCS3 emülatörü yıllar içerisinde gelişim gösterdi ve çoğu popüler PlayStation 3 oyununu başarılı bir şekilde PC’de oynatmayı başardı. RPCS3 bugün ise çıtayı üst seviyeye çıkararak, PlayStation 3 oyunlarını 4K çözünürlükte PC‘de oynatabildiğini açıkladı.

Bir gövde gösterisi ile duyurulan 4K desteği, şimdilik belli başlı oyunları kapsıyor. Ancak Red Dead Redemption, Uncharted serisi ve The Last of Us gibi PS3‘e özel oyunlar henüz PC’de çalışmıyor. Red Dead Redemption‘ın çalıştığı söylense de oyunda maksimum 10 FPS alabiliyorsunuz ve karakter kaplamalarının çoğu görünmüyor.

RPCS3’ün 4K desteği sayesinde PS3 oyunları PlayStation 4’tekinden bile güzel görünüyor. 4K kaplamalar olmasa da, 720P ve 1080P‘den upscale edilmiş grafikler oldukça muhteşem görünüyor. Ancak RPCS3‘te 4K oyun oynamak için GTX 10xx serisi ekran kartına ve minimumda 8 GB RAM‘e sahip olmanız gerektiğini belirtelim.

Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Haberler

Üste çık