Philips Hue için Hareket Sensörü Tanıtıldı!

Philips markası, Philips Hue ürünü için yeni hareket sensörü aksesuarını duyurdu. İşte yeni Philips Hue hareket sensörü ile ilgili tüm detaylar!

Philips Hue

Philips’in Hue isimli akıllı ev aydınlatma sistemi için yeni hareket sensörü aksesuarı duyuruldu. The Hue haraket sensörü ile birlikte çalışabilen Philips Hue, bundan böyle ortama göre aydınlatma imkanı sunabilecek.

Philips Hue için hareket sensörü aksesuarı duyuruldu!

Philips’in sevilerek kullanılan Hue isimli akıllı ev aydınlatma sistemi ailesi, yeni aksesuarları ile genişlemeye devam edecek gibi görünüyor. Philips tarafından kısa bir süre önce duyurulan The Hue, Philips Hue ile birlikte çalışan bir hareket sensörü aparatı.

yeni Philips Hue

Açıklanan bilgilere göre The Hue hareket sensörü, odanın içerisindeki hareketlere duyarlı olarak Philips Hue lambalarını otomatik olarak kapatabiliyor. Belirlenen süre içerisinde herhangi bir hareket algılamayan The Hue hareket sensörü, boşa yanan veya unutulan lambaları kapatıyor.

2 adet AAA pil ile çalışan yeni The Hue sensörü, 16,5 feet yani yaklaşık 5 metrelik bir çekim alanına sahip.

16.5 feet

Philips tarafından duyurulan bu hareket sensörü, 39,99 dolar fiyat etiketi ile Ekim 2016 tarihinde satışa sunulacak.

Son olarak Philips, The Hue gibi benzer birçok aksesuarında Philips Hue ürün ailesine ekleneceğini belirtti.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.