Phil Schiller, Android’in Face ID ile Rakip Olamayacağını Söyledi!

Apple'ın pazarlama şefi Phil Schiller, Android tarafındaki Face ID benzeri sistemlerin, hiçbir şekilde Face ID ile rekabet edemeyeceğini söyledi!

Phil Schiller face id

Apple’ın global pazarlama şefi Phil Schiller, Face ID sisteminin Android tarafındaki benzerleri ile ilgili açıklama yaptı. Üstelik Phil Schiller, bu konuda ağır ifadeler kullandı!

Phil Schiller, Android tarafındaki Face ID sistemlerine “pis kokan çalışmalar” ifadesini kullandı!

Apple’ın sunumlarında sık sık boy gösteren Phil Schiller, kısa bir süre önce yüz tanıma özelliği Face ID’nin, Android işletim sistemi taşıyan akıllı telefonlardaki benzer sistemleri hakkında açıklama yaptı. Android tarafındaki yüz tanıma sistemlerinin, Face ID’nin çalışma prensipleri ile benzer bir yapıda olmadığını söyleyen Schiller, uzun vadede de rakip olamayacaklarını ortaya atmış oldu.

Phil Schiller face id

Apple’ın Face ID’nin çalışması için takip ettiği adımları ve gereksinimleri sağlamadıklarını da sözlerine ekleyen Schiller, Face ID’nin eşsiz bir sistem olduğunu vurguladı.

Üstelik Phil Schiller, tüm bu Face ID benzeri çalışmalar için “tümü pis kokan çalışmalar” ifadesini kullandı. Schiller tarafından böyle ağır bir ifadenin kullanılması hem Android üreticilerini hem de kullanıcılarını kızdıracak gibi görünüyor.

Her ne kadar Face ID sistemini maske ile kandırmak mümkün olsa da şu an için bu sistem, öne çıkan güvenlik sistemi olarak sunulmaya devam ediliyor.

Son olarak belirtmek gerekirse şu an içim tam anlamıyla Apple’ın yüz tanıma sistemi ile benzer bir çalışma standardı sunan örnekler, Android tarafındaki akıllı telefon modellerinde yer almıyor. 2018 yılında duyurulması beklenen bazı modellerde, tam manasıyla benzer bir yüz tanıma sisteminin kendini göstermesi bekleniyor. Nitekim yeni örnekler sonrasında Face ID ile somut bir şekilde karşılaştırma yapmak mümkün olacaktır.

Bu konudaki gelişmeleri, en son mobil teknoloji haberleri kategorisi altında sunmaya devam edeceğiz.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here