Ödül Sistemi Pegasus Plus, Pegasus BolBol Oldu!

Pegasus BolBol

Ülkemizin Türk Hava Yolları ile birlikte önde gelen havayolları arasında yer alan Pegasus, yeni sistemini kullanıma sundu. Daha önce Pegasus Plus olarak kullanıcılara sunulan uçuş puanı sistemi kaldırıldı ve yerine Pegasus BolBol isimli yeni bir sistem getirildi. Bu sistem ile birlikte anlaşılan o ki doğrudan doğruya Türk Hava Yolları’nın Miles&Smiles sistemine karşılık gelen bir girişim hayata geçirilmiş.

Yeni ödül programı Pegasus BolBol

Kısa bir süre önce duyurulan bu BolBol isimli sistem, aslında temel olarak Plus sistemi ile benzerlik gösteriyor. Ancak Plus sisteminde yolcular, doğrudan doğruya TL cinsinden birikim yapabiliyorlardı. Şimdi ise puan sistemine geçilecek. Bir çeşit mil programı sistemi olarak da anılması için puanlı sisteme geçildiği izlenimi veren bu girişim, ilk etapta Pegasus mobil uygulaması ve resmi web sitesi üzerinden bilet alım işlemlerinde puan kazandıracak. Bu kazanımların bire bir gelecek şekilde hazırlandığını da belirtelim.

Pegasus BolBol

Örneğin 120 TL’lik bir bilet satın alındığında, aynı zamanda 150 puan kazanılmış olacak. Bu puanlar ise anlaşıldığı kadarı ile 2 yıl geçerli olacak ve 2 yıllık bir süre sonrasında silinecek. Açıklanan bilgilere göre biriktirilen puanlar sadece bilet satın almak için değil, çeşitli ek hizmetleri de almak için kullanılabilecek. Bu hizmetler ise şöyle:

  • Koltuk seçimi
  • Bagaj ödemesi
  • Online yemek siparişi
  • Ücretsiz değişiklik hakkı
  • Online check-in

BolBol puan kazanımı kapsamında bu defa sadece bilet alımları geçerli tutulmamış. Çeşitli firmalar ile yapılan anlaşmalar doğrultusunda, söz konusu olacak bu anlaşmalı noktalardaki ödeme işlemlerinde de kazanım yapılabilecek. Aynı hesapta toplanacak olan bu puanlar hem bilet alımı hem de daha önce aktarılan ek hizmetler için harcanabilecek. Şu an için kullanıma başlanmış olan yeni proje için mevcut Plus üyeleri doğrudan geçiş yapabilecek. Sadece cep telefonu numarası ile giriş yapılabiliyor.  Şu an için iş ortakları kısıtlı gibi görünüyor. Yeni bir proje olduğu hesaba katıldığında, ilerleyen günlerde iş ortaklarının artacağını tahmin etmek hiç de zor değil.

Son olarak bu yenilik ile birlikte mobil uygulama tasarımının da baştan aşağı yenilendiğini söylemekte fayda var. Bununla beraber fiyat listesini de puan cinsinden görüntülemek mümkün hale getirilmiş. Anlaşılan o ki rekabeti korumak ve güçlendirmek adına Pegasus Hava Yolları farklı konulardaki yeni girişimleri ile gündeme gelmeye devam edecek. Yeni özel yolcu programının nasıl bir karşılık bulacağı ise zamanla ortaya çıkacaktır.

2 Yorum

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here