PC Satışları Düşüş Yaşamaya Devam Ediyor!

Yeni gelen bilgilere göre PC satışları düşüş yaşamaya devam ediyor. Nitekim, PC satışları 2 yıldır düşüşte. İşte PC satışları ile ilgili detaylar!

PC Satışları

PC satışları ve sektörün geneli ile ilgili uzun süredir işlerin yok da yolunda gitmediğine ilişkin haberler gelmekteydi. Kısa süre önce gelen yeni PC satışları ile ilgili raporlar da, durumun kötü gidişatını sürdürdüğünü gösteriyor!

PC satışları 2 yıldır düşüş yaşıyor!

Yeni gelen raporlara göre dünya genelindeki PC satışları, 2016’nın üçüncü çeyreği itibariyle yaklaşık olarak yüzde 5.7 oranında bir düşüş daha yaşadı. Toplamda 68.9 milyon adete tekabül eden bu PC satışlarındaki düşüş, 2014 yılından bu yana devam ediyor.

PC Satışları

Açıklanan bilgilere göre HP, Dell, Asus, Acer, Lenovo ve Apple, söz konusu sektörel düşüşten etkilenen markalar arasında yer alıyor.

PC satışları üzerinde kendini gösteren bu kötüye gidişin sebebi olarak ise, mevcut PC kullanıcılarının, önceki yıllara nazaran artık güncelleme yapmak için çok da istekli olmamaları gösteriliyor.

Ayrıca Bakınız: WhatsApp Mavi Tik Kapatma!

Anlaşılan o ki PC sektöründeki kullanıcı kaybı, akıllı telefon tarafına kaymış durumda. Akıllı telefon pazarının da doygunluğu ulaştığı bilgilerinin geldiği hesaba katıldığında, ilerleyen dönemlerde PC satışlarındaki olumsuz durumun, akıllı telefon pazarında da kendini göstermesi mümkün görünüyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra Yeditepe Üniversitesi’nde İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.