PayPal iOS Uygulaması Touch ID Desteği Kazandı!

Apple’ ın ilk olarak iPhone 5S modeli ile hayata geçirdiği parmak izi okuyucu teknolojisi Touch ID, kullanıcılar tarafından sevilerek kullanılan yenilikler arasında uzun zamandır yer alıyor. Hem güvenlik hem de pratik giriş imkânı sağladığı için de Apple’ ın Touch ID kullanımını üçüncü parti uygulamalara izin vermesiyle, başta bankacılık ve finans uygulamaları olmak üzere birçok uygulama bu teknolojiyi destek vermeye başladı.

PayPal iOS Uygulaması Touch ID Desteği Kazandı! - habertekno.com - habertekno - teknohaber - habertek - güncel teknoloji haberleri

Bu uygulamalardan son olarak dünya çapında en çok kullanılan para transfer işlemlerini sağlayan uygulamardan olan PayPal, iOS tarafında Touch ID desteği kazandı.

Söz konusu güncelleme ile artık kullanıcıların, iPhone 5S ve sonrası modellerde PayPal uygulaması üzerinden hesap girişlerini Touch ID yani Apple’ ın parmak izi okuyucu teknolojisine verdiği isim ile yapmaları mümkün hale gelmiş oldu.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.