Partner Bulma ve Eş Değiştirme Sitesi FriendFinder Hacklendi!

Dünyanın en büyük partner bulma ve eş değiştirme sitesi FriendFinder hacklendi ve 400 milyon önemli kullanıcı bilgisi çalındı! İşte detaylar!

FriendFinder

Dünyanın en büyük eş değiştirme ve partner bulma sitesi FriendFinder hacklendi. Gelen bilgilere göre 412 milyon FriendFinder kullanıcı bilgisi, hackerlar tarafından ele geçirildi!

FriendFinder hacklendi!

Kaydedilen bilgilere göre 300 milyon FriendFinder kullanıcı bilgisine ek olarak, bünyesinde bulunan Cams’ten 62 milyon, Penthouse’dan 7 milyon, iCams’ten 1.1 milyon ve Stripshow sitesinden 1.4 milyon kullanıcı bilgisi çalındı.

FriendFinder

Söz konusu FriendFinder hack olayında ele geçirilen kullanıcı bilgileri arasında; kullanıcı bilgileri, müstehcen fotoğrafları ve kredi kartı bilgileri yer alıyor.

Bunlara ek olarak, FriendFinder sitesinin hacklenmesiyle beraber önemli bir detay da ortaya çıkmış oldu. Buna göre, FriendFinder sitesinden hesabını silen 15 milyon kişinin, aslında hesaplarına dair tüm bilgilerin silinmedi, olduğu gibi tutulmaya devam ettiği ortaya çıktı.

Yerel dosya ekleme sistemi üzerinde bulunan bir açık vasıtasıyla hacklendiği düşünülen dünyanın en büyük partner bulma ve eş değiştirme sitesi FriendFinder’ın ve kullanıcılarının, başı ciddi dertte olabilir.

Son olarak belirtmek gerekirse FriendFinder kullanıcıları, aradıkları partnerlerin müstehcen fotoğraflarına ödeme yaparak erişebiliyorlar. Dolayısıyla, FriendFinder sitesinde kredi kartı bilgileri de saklanmış oluyor. Nitekim, çalınan FriendFinder kullanıcı bilgileri kapsamına, kredi kartı da eklenmiş oluyor.

Bir diğer ilginç detay da, Penthouse sitesinin tüm kullanıcı girişlerinin de, detaylarıyla depolandığı oldu.

Son olarak belirtmek gerekirse, şu an için çalınan tüm bu 412 milyon kullanıcı bilgisi paylaşılmış değil. Toplamda 700 milyonu aşkın kullanıcıya sahip olan arkadaş bulma ve eş değiştirme sitesi FriendFinder’ın, ilerleyen dönemlerde vereceği tepkiler merak konusu olmuş durumda.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.