Partner Bulma ve Eş Değiştirme Sitesi FriendFinder Hacklendi!

FriendFinder

Eş değiştirme siteleri üzerine saldırılar devam ediyor. Son olarak da dünyanın en büyük eş değiştirme sitesi ve partner bulma sitesi FriendFinder hacklendi. Gelen bilgilere göre 412 milyon FriendFinder kullanıcı bilgisi, hackerlar tarafından ele geçirildi!

Eş değiştirme sitesi FriendFinder hacklendi!

Kaydedilen bilgilere göre 300 milyon FriendFinder kullanıcı bilgisine ek olarak, bünyesinde bulunan Cams’ten 62 milyon, Penthouse’dan 7 milyon, iCams’ten 1.1 milyon ve Stripshow sitesinden 1.4 milyon kullanıcı bilgisi çalındı.

FriendFinder

Söz konusu FriendFinder hack olayında ele geçirilen kullanıcı bilgileri arasında; kullanıcı bilgileri, müstehcen fotoğrafları ve kredi kartı bilgileri yer alıyor. Bunlara ek olarak, FriendFinder sitesinin hacklenmesiyle beraber önemli bir detay da ortaya çıkmış oldu. Buna göre, FriendFinder sitesinden hesabını silen 15 milyon kişinin, aslında hesaplarına dair tüm bilgilerin silinmedi, olduğu gibi tutulmaya devam ettiği ortaya çıktı.

Yerel dosya ekleme sistemi üzerinde bulunan bir açık vasıtasıyla hacklendiği düşünülen dünyanın en büyük partner bulma ve eş değiştirme sitesi FriendFinder’ın ve kullanıcılarının, başı ciddi dertte olabilir. Son olarak belirtmek gerekirse FriendFinder kullanıcıları, aradıkları partnerlerin müstehcen fotoğraflarına ödeme yaparak erişebiliyorlar. Dolayısıyla, FriendFinder sitesinde kredi kartı bilgileri de saklanmış oluyor. Nitekim, çalınan FriendFinder kullanıcı bilgileri kapsamına, kredi kartı da eklenmiş oluyor.

Bir diğer ilginç detay da, Penthouse sitesinin tüm kullanıcı girişlerinin de, detaylarıyla depolandığı oldu. Son olarak belirtmek gerekirse, şu an için çalınan tüm bu 412 milyon kullanıcı bilgisi paylaşılmış değil. Toplamda 700 milyonu aşkın kullanıcıya sahip olan arkadaş bulma ve eş değiştirme sitesi FriendFinder’ın, ilerleyen dönemlerde vereceği tepkiler merak konusu olmuş durumda.

Hacker’lar tarafından eş değiştirme siteleri üzerine yapılan bu saldırılar ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Sizce çalınan kullanıcı bilgileri de büyük sorun oluşturabilir mi? Yorumlarda düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here