Lumix DMC-GH5S

CES 2018’de yeni ürünlerini lanse eden firmalar arasına Panasonic ismi de dahil oldu. Bu bağlamda Panasonic, video kayıt beklentileri için özelleştirdiği yeni Lumix DMC-GH5s modelini duyurdu. Panasonic Lumix DMC-GH5s özellikleri dikkate alındığında, video konusunun ne derece ön planda tutulduğu anlaşılıyor.

Lumix GH5s özellikleri

Lumix DMC-GH5S

GH5 aynasız makine modelinin üstüne getirilen yeni GH 5s, düşük ışıktaki iyileştirilmiş performansı ve gövdeden kaldırılan stabilizasyon özelliği ile dikkat çekiyor.

  • Sensör: 10.2 mega piksel dual ISO sensör
  • ISO: Genişletilebilir 204800 ISO
  • Video kaydı: 4K (4096X2160) çözünürlükte 30 ve 60 kare-saniye video kaydı
  • HDR desteği: HDR video kaydı
  • Video kayıt formatı: 400 Mbps seviyesine kadar 10-bit 4:2:2 kayıt
  • Fotoğraf çekim formatı: Saniyede 10 kare 14-bit RAW fotoğraf çekimi
  • Bağlantı seçenekleri: HDMI 2.1 desteği, USB 3.1 Type-C, Wi-Fi ve Bluetooth 4.2
  • Depolama birimi: Çift UHS-II SD slotu
  • Odaklama: 0.7 saniye odaklama hızı

Lumix DMC-GH5S

Lumix GH5 ve GH5s karşılaştırması

Teknik özellikleri bir kenara bırakılırsa, GH 5 ve GH 5s arasındaki farklar birçok açıdan kendini gösteriyor. İyileştirmeler mevcutken, özellik eksilmeleri de yaşanmış durumda. Örneğin daha önce de belirtildiği gibi DMC-GH5s modelinde, gövdede stabilizasyon özelliği bulunmuyor. DMC-GH5 modelinde bu destek mevcuttu.

Öte taraftan çözünürlük tarafında da bir değişim mevcut. Lumix GH5 modelinde 20.2 mega piksel çözünürlük sunuluyorken, Lumix GH5S modelinde ise 10.2 mega piksel sunuluyor. Ancak yeni modelinde dual ISO geçişi yapıldığı için, düşük mega piksel olmasına karşın düşük ışıkta daha iyi bir performans sağlanıyor.

Lumix DMC-GH5S

Ayrıca aktarılan bilgilere göre GH5S düşük ışık performansı, Sony A7S II modeli ile rekabet edebilecek düzeyde yer alıyor.

DMC-GH5S modelinde önceden yüklenmiş V-LogL yazılımı ile renk sınıflandırmaları, profeyonel mikrofon ve çoklu kamera senkronizasyonu gibi konularda iyileştirmeler sunuluyor.

Lumix GH5S fiyatı ve çıkış tarihi

Lumix DMC-GH5S

Panasonic tarafından yapılan açıklamaya göre yeni DMC-GH 5s fiyatı, 2499 dolar seviyesinde olacak ve çıkış tarihi olarak Şubat 2018’in ikinci haftası işaret ediliyor. Karşılaştırma yapmak adına belirtmek gerekirse yeni modelin fiyatı, DMC-GH5 fiyatından 500 dolar daha fazla olarak belirlenmiş. Ayrıca yeni model için battery grip başta olmak üzere çeşitli aksesuarlar da hazırlanmış durumda.

Çıkış tarihi sonrasında Haber Tekno olarak Lumix GH5S inceleme içerikleri ile yeni detayları aktarmaya çalışıyor olacağız.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here