Oppo iPhone X’u Taklit Etti!

Çinli Oppo, yeni Oppo R13 modeli ile birebir iPhone X modelini taklit etmiş gibi görünüyor. İşte Oppo R13 sızıntısı ile ilgili detaylar!

Oppo iPhone X

Çinli Oppo firmasının yeni modeli Oppo R13, eğer iddia edildiği gibi çıkış yapar ise birebir iPhone X modelini kopyalayan ilk resmi firma olacak gibi görünüyor. Zira sızıntı görsellere bakılacak olursa Oppo R13, iPhone X’dan sadece marka ismi ile farklılaşıyor.

Oppo R13 iPhone X ile birebir aynı!

Oppo iPhone X

Yeni sızdırılan görsellerde yer alan akıllı telefon modelinin, Oppo R13 olduğu iddia ediliyor ve kısa bir süre sonra satışa çıkacağı ifade ediliyor. Oppo R13’ün dikkat çeken en büyük özelliği ise, daha önce de belirtildiği gibi birebir iPhone X tasarımına sahip olması!

Oppo iPhone X

Aslında daha önce de Oppo firmasının ekranın üst bölümü kullanılmayan yani bir nevi çentik bulunduran bir ekran ile ilgili yaptığı çalışmalara istinaden bilgiler gündeme gelmişti. Bu çalışmalar doğrudan R13 modeli için mi yapılmış bilinmiyor ama böyle bir modelin resmi olarak satışa çıkmasının mümkün olup olmadığı konusunda da çeşitli tartışmalar mevcut.

Oppo iPhone X

Sızdırılan görsellerdeki Oppo R13 modelinin, çalışır haldeki bir cihaz olduğuna da dikkat çekiliyor. Elbette ki R13 modelinde Android mobil işletim sistemi yer alıyor. Şimdilik çok detaylı bilgiler mevcut değil. Apple’ın böyle bir model karşısında nasıl aksiyon alacağı ise çok farklı bir tartışma konusu halini alıyor.

Daha önce birçok defa iPhone modellerinin taklitlerinin satışa çıktığına tanıklık edilmişti. Ancak bu derece bilinen bir firmanın resmi olarak tasarım taklitli akıllı telefon modelini satışa çıkartması, bir ilk olacak.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.