OnePlus 5T Özellikleri Tüm Detaylarıyla Ortaya Çıktı!

OnePlus 5T modelinin AnTuTu sayfasında ortaya çıkması ile beraber OnePlus 5T özellikleri ile ilgili tüm detaylara ulaşılmış oldu!

OnePlus 5T

OnePlus markasının yeni akıllı telefonu OnePlus 5T sızıntılara her geçen gün bir yenisi daha eklenmeye başladı. Kısa bir süre önce gelen OnePlus 5T sızıntı görselleri sonrasında, şimdi de AnTuTu tarafından bir sızıntı görsel elde edildi. OnePlus 5T AnTuTu listesinde yer alınca da birçok teknik detay ortaya çıkmış oldu. Bu detayların başında da OnePlus 5T kamera özellikleri yer alıyor.

OnePlus 5T teknik özellikleri nasıl olacak?

Ortaya çıkan bilgiler ile beraber yeni modelin, OnePlus A5010 olarak AnTuTu Benchmark listesinde yer aldığını söylemek mümkün. Android 8.0 Oreo işletim sistemi sürümü bulunduran yeni model, Qualcomm’un Snapdragon 835 mobil işlemci modelini taşıyor. Bununla beraber grafik birimi tarafında ise Adreno 540 GPU detayı bulunuyor.

OnePlus 5T

2160×1080 piksel çözünürlük detayının gösterildiği AnTuTu listesinde, yeni OnePlus 5T’nin çerçevelerinin inceltilmiş olduğu bilgisi de desteklenmiş oldu. Zira standart çözünürlüklerin dışında kalan bu çözünürlük, ince çerçeveli ekranlar ile kendini gösteriyor. Bu noktada ekran boyutu olarak 6–inç ve 18:9 detayının iddia edildiğini de söylemek gerekiyor.

128GB dahili depolama alanı ve 8GB RAM seçeneğinin dikkat çektiği bu modelde, 20 MP ve 20 MP çözünürlüklerinde iki farklı sensör yer alıyor. f/2.6 ve f/1.6 diyafram değerlerinin bulunması beklenen bu sensörler, kamera tarafındaki iyileştirmeleri göstermiş olacak. Nitekim OnePlus 5T modelinde de çift arka kamera yapısı devam ediyor olacak ve iyileştirmeler kendini gösterecek.

AnTuTu’da yer alan bu modelin 8GB RAM ve 128GB dahili depolama alanına sahip model olması, 6GB RAM ve 64GB dahili depolama alanı sunan modelin de yer alacağı düşüncesini ortaya çıkartıyor. Elbette ki bu defa OnePlus, her iki depolama seçeneğine sahip modelde de 8GB RAM tercihinde bulunabilir.

OnePlus 5T antutu sonuçları

Son olarak belirtmek gerekirse yeni OnePlus 5T modelinin çerçevesize yakın ekran ile geliyor olması, parmak izi okuyucu sensör konumlandırmasının da cihazın arkasına taşınması ile sonuçlanmış olacak. Arka tasarım ise parmak izi okuyucu sensör detayı dışında OnePlus 5 modeli ile büyük bir benzerlik sunacak. Fiyatlandırma noktasında ise 128GB dahili depolamaya sahip olan modelin 650 dolar, 64GB dahili depolama alanına sahip olan modelin ise 550 dolar olması bekleniyor. Elbette ki bu fiyatların ön sipariş için geçerli olacağı ifade ediliyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here