OnePlus 5 Sızdırıldı!

OnePlus markasının yeni amiral gemisi akıllı telefon modeli OnePlus 5 görseli ve OnePlus 5 özellikleri sızdırıldı! İşte detaylar!

OnePlus 5 modeli ile ilgili ilk somut bilgiler ortaya çıkmış oldu. Kısa bir süre önce OnePlus markasının yeni üst seviye akıllı telefon modeli OnePlus 5 görseli ve OnePlus 5 teknik özellikleri sızdırıldı.

OnePlus 5 özellikleri ortaya çıktı!

Kısa bir süre önce yayınlanan ve yeni OnePlus 5 modeline ait olduğu söylenen görsel, sadece cihazın arka kısmını yansıtıyor. Bununla beraber teknik özellikler ile ilgili de detaylar aktarılıyor.

OnePlus 5

İddia edilen bilgilere göre OnePlus 5 özellikleri, şu şekilde sıralanıyor:

5.5-inç büyüklüğünde Full HD-1080p ekran

Qualcomm Snapdragon 835 mobil yonga seti

6GB RAM

64GB ve 128GB dahili depolama seçenekleri

Çift arka kamera

Yayınlanan görsellerde, genel tasarım olarak yeni modelin, daha önceki modeller ile benzer bir yapı taşıdığı dikkat çekiyor. Bununla beraber en büyük farklılık ise, öyle görünüyor ki çift arka kamera yapısı olacak. Şu an için söz konusu bu çift arka kameranın teknik bilgileri ile ilgili detaylar yer almıyor. Lakin çift arka kameraya sahip olan akıllı telefon modelleri arasında, OnePlus 5 modeline ismini ekletmiş olacak.

Ön tarafta bulunan ve parmak izi okuyucu görevini de üstlenen home butonunun akıbeti de yine şu an için bilinmeyen detaylardan. Ancak eğer ki OnePlus, diğer akıllı telefon modelleri gibi çerçevesize yakın tasarım anlayışına geçiş yapmayı planlamış ise, yeni model ile birlikte parmak izi okuyucusunun durumu tam bir muamma… Zira görseller arka yüzeyde sadece çift kameranın konumlandırılmış olduğu görülüyor. Bilindiği gibi ön yüzeyi tamamıyla ekran haline getirmeyi amaçlayan çerçevesize yakın ekran tasarımı, ne yazık ki home tuşunun ve dolayısıyla parmak izi okuyucusunun cihazın ön yüzeyinde konumlandırılma ihtimalini ortadan kaldırıyor. Birçok firma parmak izi okuyucusunu, cihazın arkasına konumlandırmayı tercih ediyor. Lakin OnePlus 5 modelinde böyle bir konumlandırma olmadığı görülüyor.

Bundan dolayı da ortaya dört farklı seçenek geliyor: Çerçevesize yakın tasarım anlayışına geçiş yapılmaması, parmak izi okuyucusunun kaldırılması, ekrana dahil edilen parmak izi okuyucusu veya ekranın sadece cihazın üst tarafına doğru genişletilmesi!

Şu an için yeni modelde hangi seçeneğin tercih edildiği, ön yüzeyi de gösteren fotoğraflar sızdırılana kadar merak edilen detaylardan olacak gibi görünüyor.

 


Ayrıca bakınız:

 Galaxy S8 ve S8+ Türkiye Fiyatları!

 iPhone Üretim Yerinde 6 Hafta!

 ZUK Markası Son Buluyor!

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here