OnePlus 5

OnePlus 5 modeli ile ilgili gelen sızıntı bilgiler, en sonunda resmi tanıtım ile birlikte son bulmuş oldu. OnePlus firması tarafından yapılan canlı etkinlik ile OnePlus 5 modeli resmi olarak duyuruldu.

OnePlus 5 özellikleri!

OnePlus 5

Tamamıyla metal alaşımlı malzemeden oluşan yeni model, 5.5-inç büyüklüğünde ve Full HD çözünürlüğünde bir ekrana sahip. İşlemci tarafından ise Qualcomm’un Snapdragon 835 yonga seti bulunuyor ve maksimum saat frekansı olarak 4.45GHz değeri belirtiliyor.

64GB ve 128GB dahili depolama alanı seçeneklerine sahip olacak yeni model, RAM seçeneklerini de buna göre sunuyor. 6GB ve 8GB RAM seçenekleri bulunan model, depolama birimi tarafında UFS 2.1 teknolojisine sahipken, bellek tarafında da LPDDR4X kullanıyor.

Üzerinde en çok durulan özellik ise, yeni geliştirilen çift sensörlü arka kamera olmuş durumda. OnePlus tarafından şu an için en iyi akıllı telefon kamerası olarak nitelendirilen 20MP+16MP çözünürlüğündeki sensörler, Portre Modu özelliğine de sahip.

oneplus5

3300mAh kapasitesine sahip olan dahili batarya, OnePlus’ın Dash Charge isimli hızlı şarj teknolojisine destek veriyor. Parmak izi okuyucu özelliğini ise cihazın ön yüzünde bulunan home butonu aracılığıyla sunmaya devam eden yeni model, çerçevesize yakın ekran tasarımına geçiş yapmayı tercih etmemiş.

Yazılım tarafında ise en çok öne çıkartılan detay, uygulamalara göre renk sıcaklığının ayarlanabilmesi oldu. Belirlenen uygulamalar için önceden tanımlanan renk sıcaklık ayarları, kullanım kolaylığı vaat ediyor. Örneğin bir kitap okuyucu uygulaması açıldığında, önceden belirlenen renk sıcaklığına geçiş yapılarak, daha verimli bir okuma süreci hazırlanıyor.

OnePlus 5 teknik özellikleri listesi ise şu şekilde sıralanıyor:

5.5-inç büyüklüğünde ve Full HD-1080p çözünürlüğünde Optic ALOMED ekran

Snapdragon 835 mobil yonga seti (2.45 GHz saat frekansı)

Adreno 540 GPU

64GB (UFS 2.1) depolama alanı için 6GB RAM (LPDDR4X)

128GB (UFS 2.1) dahili depolama alanı için 8GB RAM (LPDDR4X)

20MP ve 16Mp çözünürlüğüne sahip çift arka kamera (f/2.6 ve f/1.7 diyafram değerleri)

3300mAh büyüklüğünde ve Dash Charge destekli dahili batarya

Cat12/3CA modem

Bluetooth 5.0

NFC

OnePlus 5

OnePlus 5 Portre Modu ile geliyor!

OnePlus 5’in firma tarafından en çok vurgulanan özelliği, çift sensöre sahip arka kamerası oluyor. iPhone 7 Plus modelinde karşılaşılan geniş açı ve telefoto lens ikilisi, OnePlus 5 modelinde de kendini gösteriyor.

oneplus 5

Portre Modu özelliği de yeni model ile gelen detaylardan oluyor. OnePlus firması, Portre Modu için Emily Ratajkowski ismi ile bir işbirliğine gitmeyi tercih etmiş.

Renk seçenekleri konusunda ise yeni model, iki farklı renk ile satışa çıkacak. Siyah ve gri renk seçenekleri, ilk etapta satışa çıkacan seçeneklerden olacak.

OnePlus 5

OnePlus 5 fiyatı ve çıkış tarihi!

Son olarak belirtmek gerekirse OnePlus 5 fiyatı, 64GB dahli depolamaya sahip model için 479 dolar, 128GB dahili depolamaya sahip model için ise 539 dolar olarak belirlenmiş durumda. Çıkış tarihi ise 27 haziran olarak işaret ediliyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here