OnePlus 3 ve 3T Android 9.0 P Güncellemesi Alacak!

OnePlus 3 Android P

OnePlus 3 ve OnePlus 3T Android 9 P güncellemesi doğrulandı. Android 8.1 Oreo sürümü es geçilecek ve direk Android P sürümüne güncellenecek. Bu bilgi sonrasında firma, kullanıcılardan gelen eleştirileri iyi bir şekilde telafi etmiş oldu. Zira bir önceki sürümün beklentileri mevcuttu.

Daha öncesinde Android Oreo alacak akıllı telefon modelleri arasında yer almış olsa da bu modeller, Oreo 8.1 güncellemesi ile tanışmamıştı. Uzun süredir bu konuda da beklentiler devam ediyordu ve kullanıcılardan eleştiri alınıyordu. Bu tepkiler karşısında Çinli firma, son olarak 8.1 sürümünün es geçileceğini ve 3/3T modellerinin doğrudan Android P modeline geçiş yapacağı açıklandı. Açıklamanın ardından da kullanıcıların eleştirilerinin son bulmaya başlandığını gözlemlemek mümkün.

Yeni OxygenOS sürümü de söz konusu bu modellere ulaşacak. Şu an için ne zaman yayınanacağı hakkında ise bir bilgi yok. Keza şu an için beta süreçleri de Google tarafından devam ettiriliyor ve üreticilere resmi olarak ulaştırılmış değil. Yeni Pixel modelleri ile final sürümünün de çıkış yapacağını söylemek mümkün. Özetle 3 ve 3T modelleri de Android P 9.0 alacak telefonlar listesine dahil edilmiş oldu.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here