iPhone 8 Tasarımı

Apple’ın 2017 yılında iPhone’un 10. yılına özel olacak hazırlayıp duyuracağı iPhone 8 modeli ile ilgili her geçen gün yeni iddialar gelmeye devam ediyor. Son olarak gelen bilgilerin hedef noktası ise, iPhone 8 tasarımı oldu. Peki, iPhone 8 tasarımı nasıl olacak?

iPhone 8 kavisli ekran ile gelebilir!

The Korea Herald tarafından ortaya atılan iddialara göre Apple, tedarikçilerinden 10 milyon adet kavisli OLED plastik (cam OLED değil) ekran siparişinde bulundu. Ortaya atılan bu iddialar doğrultusunda anlaşılıyor ki Apple, özel olarak hazırladığı iPhone 8 modelinde, Galaxy S7 edge modeli gibi kavisli ekran ile tasarım anlayışına bir yenilik getirecek.

Galaxy S7 edge
Galaxy S7 edge

Aslında daha önce de Apple’ın iPhone 8 modelinde kavisli ekran tasarımına geçiş yapacağına ilişkin bilgiler sık sık paylaşılmaktaydı. Bilhassa da üç farklı iPhone modelinin 2017 yılında duyurulacağı, lakin sadece tek bir iPhone modelinin kavisli ekran ile geleceği iddia edilmekteydi.

Önümüzdeki dönemlerde somut sızıntılar ile birlikte, Apple’ın nasıl bir iPhone 8 üzerinde çalıştığına dair daha net çıkarımlar yapmak mümkün olacaktır.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here