OLED Ekran Teknolojisi, TV’nin Geleceği Olacak!

Akıllı telefonlardaki OLED ekran kullanımı ile ilgili yaşanan gelişmeler bir yana, OLED TV ile ilgili de analizler yayınlandı. İşte detaylar!

OLED Ekran

Son dönemlerde özellikle iPhone 8 haberleri ile gündemde ciddi anlamda yer etmeye başlayan OLED ekran teknolojisinin, TV tarafındaki kullanım oranları ve geleceği ile ilgili analiz sonuçları yayınlandı. Buna göre OLED ekran teknolojisi, TV’nin geleceği anlamına geliyor!

OLED ekranlı TV modelleri, TV piyasasını domine edecek!

OLED TV

PIDA tarafından açıklanan bilgilere göre 2015 yılında OLED ekran sevkiyatı 260 milyon adet ile 12 milyar dolar seviyesine yükseldi. Bu değer, 2016 yılında 370 milyona tırmanmış durumda.

2020 yılında ise OLED sevkiyatlarının 1.25 milyar adede ulaşacağı ve OLED ekran taşıyan TV modellerinin, TV sektörünün yüzde 68’lik kısmını domine edeceği aktarılıyor.

OLED TV

Akıllı telefon dünyasının da standart ekran teknolojisi olacağı düşünülen OLED ekranlar, kısaca daha düşük güç tüketimi ve daha doygun renk sunmaları ile ünlenmiş durumda. 2017 yılı itibariyle ise en büyük sıkıntı, OLED üretimi noktasında yaşanacak.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here