Öldürülen Piton Yılanından Onlarca Yumurta Çıktı!

Nijerya'da çiftlik hayvanını yediği sanılarak öldürülen Afrika Kaya Pitonu içerisinden, onlarca yumurta çıktı. İşte Nijerya'da yaşanan olayın detayları!

piton yumurtası

Devasa boyutları ve avladığı hayvanların büyüklüğü ile her daim dikkat çeken canlılardan olan Afrika Kaya Pitonu, Nijerya’da ilginç bir talihsizliğin kurbanı oldu. Çiftlik hayvanını avladığı sanılarak öldürülen ve içi açılan Afrika Kaya Pitonu’nun, aslında hamile olduğu ortaya çıkınca, ortaya çarpıcı görüntüler çıkmış oldu.

Afrika Kaya Pitonu’ndan onlarca yumurta çıktı!

DailyMail tarafından ortaya çıkartılan görsellerin detaylarına göre Nijeryalı yerli halk, karnı ciddi derecede şişkin bir Afrika Kaya Pitonu ile rastlaştı. Halkın aşina olduğu gibi, çiftlik hayvanlarından birini yediği düşünülerek öldürülen ve kesilen yılanın içerisinde, hiç de beklenmedik bir görüntü ile karşılaşıldı.

Görsellerden de anlaşılabileceği üzere Afrika kaya Pitonu yeni avlanmış değil, sadece yavrularını taşıdığı için iri bir gövde ile yaşamına devam ediyordu. Nitekim, yerli halkın yılanı kesmesi ile birlikte, onlarca Piton yumurtası da çıkarılmış oldu.

Yüzlerce yumurta üretebiliyorlar!

Bu olayı bilim dünyası için dikkat çekici kılan, Afrika Kaya Pitonu’ndan bu kadar fazla yumurta çıkması değil, bu yumurların görüntülenmesi oldu. Zira, söz konusu olan Afrika Kaya Pitonu’nun, yüzlerce yumurta üretilebildiği bilinen bir gerçek.

İşte Nijerya’dan gelen o görüntüler:

piton yumurtası

1
2
3
Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.