Oculus, Rift VR için Sistem Tavsiyelerini Yayınladı!

Oculus’ un uzun zamandır son kullanıcı tarafından merakla beklenen sanal gerçeklik ( VR ) gözlüğü Rift, hala net bir çıkış tarihine sahip değil. Ancak satışa çıkmadan önceki son aşamada olduğu bilinen Rift, bu doğrultuyla paralel şekilde Oculus tarafından tavsiye edilen sistem gereksinim detaylarını açığa çıkarmış oldu.

Oculus, Rift VR için Kullanılacak Sistem Tavsiyelerini Yayınladı! - habertekno.com - habertekno - teknohaber - güncel teknoloji haberleri - eren ertem - ernertm (2)

Bilindiği gibi Oculus Rift, sanal gerçekliği olabildiğince doğal yansıtmak için büyük grafik desteğine ihtiyaç duyuyor. Oculus’ un yayınladığı tavsiye edilen donanım gereksinimleri de bu durumla örtüşür nitelikteler.

Tavsiye edilen sistem gereksinimleri ise

  • NVIDIA GTX 970 / AMD 290 dengi veya daha yüksek
  • Intel i5-4590 dengi veya daha yüksek
  • 8GB veya üzeri RAM
  • Windows 7 SP1 veya üstü
  • 2x USB 3.0 portu
  • HDMI 1.3 destekli çıkış

şeklinde listeleniyor.

Oculus, Rift VR için Kullanılacak Sistem Tavsiyelerini Yayınladı! - habertekno.com - habertekno - teknohaber - güncel teknoloji haberleri - eren ertem - ernertm (3)

Görüldüğü üzere söz konusu minimum sistem gereksinimleri dahi, ortalama PC donanımlarının üzerinde konumlanıyor. Bu durumun temel sebebi ise hiç kuşkusuz Oculus Rift sanal gerçeklik gözlüğünün, gerekirse üç farklı Full HD ( 1080P ) ekrana render sağlayabilecek donanım desteğine ihtiyaç duyan potansiyeli taşıyor olması.

Öyle görünüyor ki Oculust Rift sanal gerçeklik gözlüğü, birçok kullanıcının yeni donanım yönünde hareket etmesine neden olacak.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here