Yeni Nvidia Shield TV Duyuruldu! İşte Özellikleri!

Nvidia, CES 2017'de düzenlediği etkinlik ile yeni Nvidia Shield TV modelini duyurdu. İşte yeni Nvidia Shield TV özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi!

Nvidia Shield TV

Los Angeles’ta düzenlenen CES 2017 ile birlikte Nvidia, yeni Shield TV modelini duyurdu. Yeni Nvidia Shield TV özellikleri, pek çok yeni teknolojiyi de bünyesinde barındırmasıyla dikkatleri üzerine topladı.

Nvidia Shield TV özellikleri!

Nvidia Shield TV

Yeni Nvidia Shield TV özellikleri arasında en çok dikkat çeken detay, 4K vurgusu oldu. Oyun konsollarının da 2017 yılında en çok 4K oyunculuk ve HDR desteği ile gündemde kalacağı düşünüldüğünde, Nvidia Shield TV modeli de bu noktada geri kalmamak adına gerekli düzenlemeleri yapmış gibi görünüyor.

4K ve HDR desteğini sunan Nvidia Shield TV, böylece Amazon Video desteği ile birlikte 4K ve HDR içerikleri de sunabilecek. Altını çizilen detay ise, bu 4K ve HDR desteğinin, ilk defa bir Android TV ile sunulması oldu.

Bunlarla birlikte yeni Nvidia Shield TV, Google’ın sesli asistanı ile birlikte de çalışıyor. Google Home ürünü gibi çalışabileceğine dikkat çekilen Shield TV, Nvidia’nın GeForce Now servisine de erişim yapabiliyor.

Nvidia Shield TV

Son olarak değinmek gerekirse yeni Nvidia Shield TV fiyatı, 199 dolar olarak belirlenmiş durumda. Nvidia Spot aksesuarları için ise 49,99 dolar fiyat etiketi hazırlanmış. Sahip olduğu fiyat etiketleri ile Nvidia Shield TV çıkış tarihi, ocak ayının sonu olacak.

 

Ayrıca bakınız:

 Asus ZenFone 3 Zoom özellikleri

 Asus ZenFone AR özellikleri

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.