Nova Launcher 4.0 Materyal Dizayn ve Yeni Özellikleriyle Yayınlandı!

Android dünyasının kişiselleştirile bilirliği ile öne çıkan Launcher uygulamalarından popüler olanlar arasında bulunan Nova Launcher, 4.0 versiyonu ile Materyal dizayn anlayışıyla ve yenilikleriyle resmi olarak yayınlandı.

Nova Launcher 4.0 Materyal Dizayn - HaberTekno.com - 2015 (11)

Google’ ın Android 5.0 Lollipop ile getirdiği Materyal dizayn anlayışına, Play Store uygulamaları kademeli olarak tasarım desteği vermeye devam ediyor. Bu noktada Launcher uygulamaları daha da büyük önem taşıyor. Bu uygulamalardan olan Nova Launcher uygulaması da artık resmi olarak Materyal dizayn anlayışını, 4.0 sürümü ile benimsemiş oldu.

Bu güncelleme ile başta fontlar ve ikonlar olmak üzere birçok değişimler beraberinde geliyor. Bu tasarım değişikliklerinin yanı sıra birçok düzeltme ve küçük yeniliklerde yine 4.0 sürümü ile birlikte gelenler arasında yer alıyor.

Android 4.0 ve üzeri sistem gereksinimi isteyen Nova Launcher, 4.0 sürümü ile Play Store üzerinden indirilebilir durumda.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.