Note 9 İşlemcisi Exynos 9820 iPhone X Apple A11’i Geçiyor!

Galaxy Note 9

Samsung’un önümüzdeki ay resmi olarak duyurması beklenen Samsung Galaxy Note 9 işlemcisi olarak değerlendirilen Exynos 9820 modeline ait olduğu iddia edilen benchmark sonuçları paylaşıldı.

Paylaşılan bu benchmark sentetik test sonuçlarına göre Samsung, Apple’ın geçen yıl duyurduğu ve iPhone X modelinde kullandığı Apple A11 Bionic işlemcisini geride bırakmayı başarıyor.

Exynos 9820, A11 Bionic işlemcisini geçmeyi başardı!

Bilindiği gibi Galaxy Note 9 özellikleri ve tasarımı büyük ölçüde ortaya çıktı ve tanıtım tarihi 9 Ağustos olarak açıklanan yeni Note modeli için geri sayım başladı. Bu bağlamda çıkış tarihi yaklaştıkça, yeni detaylar da gelmeye devam ediyor. Şimdi de Geekbench sonuçları ortaya çıktı ve performans konusunda detaylar elde edildi.

Yayınlanan sonuçlarda SM-N960X kod ismi ile görünen ve yeni Note modeline ait olduğu belirtilen modelin, elde ettiği performans puanları şu şekilde:

  • Tek çekirdek performansı 4089
  • Çok çekirdek performansı 12246

Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus modellerinde kullanılan Exynos 9810 işlemcisinin puanları ise şu şekilde idi:

  • Tek çekirdek performansı 3372
  • Çok çekirdek performansı 8679

Benchmark sonuçlarında cihazın Android 8.0.0 sürümünü kullandığı ve 4 GB RAM barındırdığının da belirtildiği aktarmak gerekiyor.

Note 9 İşlemcisi Exynos 9820 Benchmark

Samsung’un 7nm üretim süreci üstünde yaptığı çalışmalar, anlaşılan o ki gelişme göstermeye başlamış durumda. Şu an için 2017 yılının Apple A11 Bionic işlemcisini geride bırakıyor olsa da tam karşılık gelecek olan Apple A12 işlemcisi karşısında nasıl bir konumda yer alacak sorusu da yıl sonuna doğru kesinleşmiş olacaktır.

Son olarak belirtmek gerekirse Samsung, ülkemizdeki akıllı telefon modellerinde Exynos işlemcilere yer verirken, Amerika satışlarında Qualcomm’un Snapdragon serisini kullanıyor. Galaxy Note 9 modelinde de Amerika için Snapdragon 845 kullanılmaya devam edecektir.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here