Note 8’de Parmak İzi Okuyucu Sorunu!

Galaxy Note 8'de parmak izi okuyucu sensörün ekrana dahil edilmesi ile ilgili yeni bilgiler gündeme geldi. Anlaşılan o ki sorunlar ortaya çıkıyor!

Galaxy Note 8 modeli ile iligili yeni bilgiler gündeme gelmeye devam ediyor. Kısa bir süre önce yayınlanan yeni Galaxy Note 8 görselleri sonrasında akıllara takılan parmak izi okuyucu sensörün akıbeti, yeni gelen bilgilerle detaylanmaya başladı. Öyle görünüyor ki Samsung, Note 8 parmak izi okuyucu sensörünü ekrana dahil etmek istiyor, ancak bu uygulamada çeşitli problemler yaşıyor.

Galaxy Note 8’de ekrana dahil parmak izi okuyucusunda sorun!

Yeni gelen bilgilere göre Samsung, Note 8 modelinin parmak izi okuyucu sensörünü, cihazın ekranı üzerine dahil etmeye çalışıyor. Daha önce de Samsung’un kendi parmak izi okuyucu sensörü üzerinde çalışmalar yaptığına dair bilgiler gündeme gelmişti. Bu konu ile ilgili doğrudan ilgili midir bilinmez ancak Samsung, bu konuda problem yaşıyor.

Galaxy Note 8

Gelen bilgilere göre bu problem, ekran parlaklığı noktasında kendini gösteriyor. Açıklanan bilgilere göre Note 8’in ekranına dahil edilen parmak izi okuyucu sensör bölümü, ekranın diğer kalanından çok daha parlak bir yapı kazanıyor. Ekran parlaklığının homojen yapısının kaybolması da ciddi bir problemi ortaya çıkarmış oluyor.

Şu an için bu sorunun çözülebilecek bir detay olup olmadığı ile ilgili açıklamalar bulunmuyor. Ancak şimdiye kadar gelen Galaxy Note 8 sızıntı bilgilerinde cihazın herhangi bir bölümünde parmak izi okuyucu sensörün bulunmaması, akıllara iki farklı düşünce getiriyor: Samsung parlaklık problemini geride bırakacak veya Note 8’de parmak izi okuyucu özelliği kullanılmayacak, bunun yerine retina tarama özelliğine yoğunlaşılacak.

S8 ve S8+ modellerinde sunulan retina tarama özelliğinin kullanıcılar tarafından çok da verimli bir yapıda olmadığı eleştirileri hesaba katıldığında, bu durumda parmak izi okuyucu alternatifi olmayan bir Note modeli kullanıcılar tarafında nasıl bir tepki bulacak, büyük bir merak konusu haline gelmiş durumda.

 

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here