Norveç, Benzinli Otomobil Satışlarını Durduracak!

Elektrikli otomobillerin geleceğine dair en net adım, Norveç tarafından atıldı. Gelen bilgilere göre Norveçi 2025 yılında benzinli araç satışını durduracak!

Benzinli Otomobil

Elektrikli otomobil sektörünün ne derece gerçekçi bir yapı aldığını gösterecek bir haber, Norveç’ten geldi. Dagens Næringsliv isimli Norveç gazetesinde yer alan bir rapora göre 2025 yılında, benzinli ve dizel otomobil satışları durdurulacak.

Norveç, elektrikli otomobile geçecek!

Kaydedilen bilgilere göre Norveç yollarında, 2025 yılıyla beraber petrol yakıt tüketen otomobiller, yerini elektrikli otomobillere bırakacak. Şu an için bu yasaklama kararının netlik kazanmadığı, ancak böyle bir atılım gerçekleştirilmek istendiği gündemde.

elektrikli otomobil

Yayınlanan raporlarda aktarılan bilgilere göre, Norveç’te yer alan otomobillerin %24’lük bir dilimi, hali hazırda elektrikle çalışan motorlara sahip. Nitekim Norveç’ins sahip olduğu bu yüksek elektrikli otomobil kullanımı ve yaygınlaşmaya devam eden sektör göz önüne alındığında, yayınlanan bu bilginin olası olduğu dile getiriliyor.

Son olarak belirtmek gerekirse, Norveç’ten gelen bu içten yanmalı otomobil durumu ile ilgili yaşanan gelişmeler, daha önce Hindistan ve Hollanda için de söz konusu olmuştu. İlerleyen dönemlerde en azından Avrupa ülkelerinin, içten yanmalı motorlar ile ilgili nasıl bir yol haritası hazırlığı içinde olduğu, daha net aktarılmaya devam edecektir.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here