Nokia P1 Çıkış Tarihi ve Özellikleri Netleşiyor!

Yeni Nokia akıllı telefon modellerinden Nokia P1 çıkış tarihi ve özellikleri ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı. İşte Nokia P1'in detayları!

Nokia P1

Yeni Nokia akıllı telefon modelleri arasında yer alacak olan Nokia P1’in çıkış tarihi ve özellikleri ile ilgili yeni bilgiler ortaya atıldı. Buna göre yeni Nokia P1 özellikleri, üst seviye bir akıllı telefon olacağına işaret ediyor.

Nokia P1’in beklenen özellikleri!

Öncelikle belirtmek gerekirse, yeni aktarılan bilgilere göre Nokia P1 teknik özellikleri; Snapdragon 835 mobil yonga seti, 6GB RAM, 128GB ve 256GB dahili depolama alanı, Zeiss sertifikalı 22.6 MP çözünürlüğünde arka kamera, 5.3-inç büyüklüğünde ve Gorilla Glass 5 korumasına sahip Full HD veya 2K çözünürlüğünde ekran ve 3,500mAh batarya olarak sıralanıyor.

Öte yandan Android 7.0 Nougat ile birlikte kutudan çıkacak olduğu söylenen Nokia’nın yeni modeli P1, fiyat konusunda da üst seviye rakipleri ile benzer seviyede olacak. Bu noktada da dile getirilenlere göre Nokia P1 fiyatı, 800 dolar seviyelerinde yer alacak.

Söz konusu bu fiyat, 128GB dahili depolama alanına sahip olan P1 için geçerli olacak. 256GB dahili depolama alanına sahip olan P1 fiyatı da 900 dolar seviyelerinde olacak. Ek olarak Nokia P1 tasarımının da Sharp’ın Aquos Xx3 modeli ile benzer olacağı söyleniyor.

Sharp Aquos Xx3

Son olarak Nokia P1 çıkış tarihi ile ilgili de gelen bilgileri aktarmak gerekirse Nokia, 27 şubat – 2 mart tarihleri arasında Barselona’da düzenlenecek olan MWC 2017 kapsamında P1 modelinin lansmanını yapmaya hazırlanıyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here