Nokia N1 Android Tablet, Çin Sınırlarını Aşıyor!

Nokia mobil cihaz kısmının, Microsoft tarafından satın alınmasından bir süre sonra beklenmedik bir şekilde Android işletim sistemi ile N1 isimli bir tabletin, Nokia ismi ile duyurulmasını merak uyandırmıştı. Üstüne bu girişimin ardından Nokia’ nın telefon üretimine tekrar başlayacağı iddiaları dahi gelmişti ancak bu haberler Nokia tarafından yalanlanmıştı.

Nokia N1 Android Tablet, Çin Sınırlarını Aşıyor! - habertekno.com - habertekno - güncel teknoloji haberleri (1)

Nokia N1 Android tabletin, Nokia için yeni bir büyük atılım olmadığı sadece Çin sınırları içerisinde satışa sunulmasıyla üstü kapalı olarak belirtilmişti yorumunda bulunulabilir. Ancak Nokia satışlardan memnun ve arttırmak istiyor olacak ki N1 satışlarını, Çin dışına taşımaya başlıyor.

Tüm dünyaya açılıp açılmayacağı henüz merak konusu olarak kalıyor ancak, Çin dışında yakın zamanda Taiwan’ da da satışa başlayacak olan N1, Nokia’ yı tekrar akıllı cihaz sahalarına geri getirip getirmeyeceği sorusu da yeniden belirmeye başlıyor. Nokia N1, İçinde bulunduğumuz Mayıs ayı ortalarında 268 Dolar fiyatlandırması ile Taiwan’ da satışa sunulacak.

Nokia N1 Android Tablet, Çin Sınırlarını Aşıyor! - habertekno.com - habertekno - güncel teknoloji haberleri (2)

Tekrar hatırlamak gerekirse Android 5.0 Lollipop ile gelen Nokia N1’ in diğer teknik detayları 7.9-inç 1536 x 2048 çözünürlüklü ekran, 64-bit 2.3 GHz saat hızına sahip Intel Atom Z3580 işlemci, 5 mega piksel ön ve 8 mega piksel arka kameranın yanı sıra 2 GB RAM, 32 GB dâhili hafıza ve 5300 mAh batarya olarak sıralanmaktaydı.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here