Nokia’nın Katlanabilir Akıllı Telefon Patenti!

Nokia markası da katlanabilir akıllı telefon yarışında yer alacak gibi görünüyor. İşte Nokia'nın yeni katlanabilir ekranlı akıllı telefon patenti!

Nokia Katlanabilir Akıllı Telefon

Nokia’nın aldığı katlanabilir akıllı telefon patenti ile ilgili yeni bilgiler ve görseller ortaya çıktı. Buna göre Nokia ismi de katlanabilir akıllı telefon veya diğer mobil cihazlarla da ilerleyen yıllarda isminden söz ettirecek.

Nokia katlanabilir akıllı telefon patenti!

Aslında ortaya çıkan bu yeni Nokia akıllı telefon patenti, yeni alınmış bir patent değil. Lakin, patentin detayları ve görselleri, kısa bir süre önce ortaya çıktı.

2013 USPTO başvurusu ile kabul görmüş olan Nokia katlanabilir cihaz patenti, her ne kadar “cihaz” olarak tanımlansa da, tahmin edilebileceği üzere en çok akıllı telefon tarafında bekleniyor.

Patentin açıklamalarında, büyük ekranlı mobil cihazların katlanarak daha az yer kaplamasına yönelik bir atılım ile bu tip bir profil oluşturulabileceğine ilişkin bilgiler bulunuyor.

Son olarak belirtmek gerekirse; Apple, Samsung ve LG isimlerinin de katlanabilir cihazlar üzerinde yoğun bir uğraş sarf ettiğine ilişkin bilgiler, sık sık gündeme geliyor. Anlaşılan o ki yeni çıkan katlanabilir Nokia akıllı telefon patenti ile bu markaların katlanabilir akıllı telefon yarışında, Nokia ismi de yer alacak.

Nokia’nın katlanabilir akıllı telefon patentine dair görseller:

Nokia Katlanabilir Akıllı Telefon

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.