Nokia 9 Render

HMG Global tepe firması ile akıllı telefon dünyasındaki serüvenine devam etmekte olan Nokia, şimdiye kadar duyurduğu yeni telefon modelleri ile kullanıcıların ilgisini yeniden Nokia markası tarafına taşımayı amaçladı. Öyle görünüyor ki bu amaç, HMD Global için yıl sonunda bir adım daha öteye taşınacak. Zira kısa bir süre önce elde edilen yeni Nokia 9 render görsellerine bakılacak olursa, Nokia’da yeni nesil akıllı telefon standardı olan çerçevesize yakın akıllı telefon model anlayışına geçiş yapmış olacak.

Nokia 9, çerçevesize yakın ekran tasarımı ile gelebilir!

Nokia 9 Render

Öncelikle belirtmek gerekirse Nokia’nın, yeni yılın ilk dönemlerinde üç yeni akıllı telefon duyurması bekleniyor ve bu modeller, kuvvetle muhtemel Nokia 2, Nokia 7 ve Nokia 9 olacak. Şu an haberimize konu olan akıllı telefon modeli ise, Nokia 9 oluyor.

Sızdırılan Nokia 9 render görüntülerinden anlaşılacağı gibi yeni model, ilk olarak çerçeveleri inceltilmiş bir ekran yapısı ile dikkatleri üzerine toplayacak. Arka yüzeyin cam materyalden oluşması, parmak izinin arka kameranın altındaki bölümde konumlandırılması ve dikine hizalanmış çift arka kamera yapısı da yeni Nokia 9 modelinin render görsellerinde öne çıkan detaylardan oluyor.

3.5mm kulaklık girişi kaldırılıyor!

Nokia 9 Render

Bunların dışın CAD tasarımdın elde edilen bir diğer detay ise, söz konusu olan bu modelde 3.5mm kulaklık girişinin kaldırılışı ve kulaklık girişi olarak USB Type-C portunun tercih edilmeye başlanışı oluyor.

Bunların dışında şimdiye kadar elde edilen sızıntı görsellerden farklı olarak, Nokia 9 özellikleri ile ilgili net bilgiler gün yüzüne çıkmış değil. Ancak Quad HD çözünürlüğünde ve kavisli 5.5-inç büyüklüğünde ekran beklentilerinin bulunduğunu belirtilim. Hakeza Android Oreo işletim sistemi sürümünü de Nokia 9 ile birlikte kullanılmaya başlanıyor olabileceğini söylemek mümkün.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here