Nokia 9 Render Görselleri Sızdırıldı!

HMD Global firmasının yeni akıllı telefonu Nokia 9 render görselleri sızdırıldı. Sızdırılan CAD görselleri, Nokia 9 tasarımını gösteriyor!

Nokia 9 Render

HMG Global tepe firması ile akıllı telefon dünyasındaki serüvenine devam etmekte olan Nokia, şimdiye kadar duyurduğu yeni telefon modelleri ile kullanıcıların ilgisini yeniden Nokia markası tarafına taşımayı amaçladı. Öyle görünüyor ki bu amaç, HMD Global için yıl sonunda bir adım daha öteye taşınacak. Zira kısa bir süre önce elde edilen yeni Nokia 9 render görsellerine bakılacak olursa, Nokia’da yeni nesil akıllı telefon standardı olan çerçevesize yakın akıllı telefon model anlayışına geçiş yapmış olacak.

Nokia 9, çerçevesize yakın ekran tasarımı ile gelebilir!

Nokia 9 Render

Öncelikle belirtmek gerekirse Nokia’nın, yeni yılın ilk dönemlerinde üç yeni akıllı telefon duyurması bekleniyor ve bu modeller, kuvvetle muhtemel Nokia 2, Nokia 7 ve Nokia 9 olacak. Şu an haberimize konu olan akıllı telefon modeli ise, Nokia 9 oluyor.

Sızdırılan Nokia 9 render görüntülerinden anlaşılacağı gibi yeni model, ilk olarak çerçeveleri inceltilmiş bir ekran yapısı ile dikkatleri üzerine toplayacak. Arka yüzeyin cam materyalden oluşması, parmak izinin arka kameranın altındaki bölümde konumlandırılması ve dikine hizalanmış çift arka kamera yapısı da yeni Nokia 9 modelinin render görsellerinde öne çıkan detaylardan oluyor.

3.5mm kulaklık girişi kaldırılıyor!

Nokia 9 Render

Bunların dışın CAD tasarımdın elde edilen bir diğer detay ise, söz konusu olan bu modelde 3.5mm kulaklık girişinin kaldırılışı ve kulaklık girişi olarak USB Type-C portunun tercih edilmeye başlanışı oluyor.

Bunların dışında şimdiye kadar elde edilen sızıntı görsellerden farklı olarak, Nokia 9 özellikleri ile ilgili net bilgiler gün yüzüne çıkmış değil. Ancak Quad HD çözünürlüğünde ve kavisli 5.5-inç büyüklüğünde ekran beklentilerinin bulunduğunu belirtilim. Hakeza Android Oreo işletim sistemi sürümünü de Nokia 9 ile birlikte kullanılmaya başlanıyor olabileceğini söylemek mümkün.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.