Nokia 8 Sızdırıldı!

Nokia 8 sızıntı bilgilerinin ortaya çıkması ile beraber hem tasarım hem de teknik özellik detaylarına erişildi. İşte Nokia 8 sızıntıları!

Nokia 8

HMD Global çatısı altında yeni akıllı telefon modelleri ile piyasaya yer almaya başlayan Nokia, sektördeki varlığını artırmaya devam ediyor. Şimdi de yeni Nokia 8 sızıntı bilgileri ve tasarım detayları ortaya çıktı. Buna göre Nokia 8, Nokia akıllı telefon portföyünde amiral gemisi statüsünde yer alan bir model olacak gibi görünüyor.

Nokia 8 tasarımı ve özellikleri sızdırıldı!

İlk olarak Nokia 8 tasarımına değinmek gerekirse, şu an ülkemizde de satışları başlayan ve kısa bir süre önce Türkiye fiyatı belli olan Nokia 3, 5 ve 6 modellerinin tasarımı ile benzerlik gösterdiğini söylemek gerekiyor. Cihazın hem ön hem de arka tasarımı, belirtildiği gibi Nokia 3, Nokia 5 ve Nokia 6 modelleri ile büyük ölçüde benzerlik gösteriyor.

Nokia 8

Çerçevesize yakın akıllı telefon tasarımına geçiş yapılmadığı dikkat çeken Nokia 8’in, en belirgin farklılığı ise arka bölümde yer alan çift arka kamera sensörü oluyor. Zeiss logosunu taşıyan arka kamera, çift sensörlü kombinasyondan oluşuyor. Öyle görünüyor ki Nokia da Nokia 8 modeli ile birlikte çift kameralı akıllı telefon modelleri arasında yer etmiş olacak. Bununla beraber, daha önce Nokia’nın yeniden Zeiss ile ortaklığa gittiğine ilişkin bilgiler gündeme gelmişti. İlk yeni örnekleri de bu model ile görmek mümkün olacak.

Nokia 8

Nokia 8 özellikleri nasıl olacak?

Nokia 8 tasarımından sonra teknik özelliklere geçmek gerekirse, daha önce de dile getirildiği üzere bu model, amiral gemisi statüsünde bir model olacak gibi görünüyor. Zira iddia edilen teknik özellikler de bu doğrultuda şekilleniyor.

Zeiss lisanslı 13 MP çözünürlüğünde çift arka kamera, Qualcomm Snapdragon 835 mobil yonga seti, 5.3-inç büyüklüğünde ve 2560×1440 piksel çözünürlüğünde ekran ve 64 GB dahili depolama alanı için 6 GB RAM detayları, yeni Nokia 8 modelinde yer alması beklenen teknik detaylardan oluyor.

Son olarak belirtmek gerekirse Android 7.1 Nougat mobil işletim sistemi sürümü ile kutudan çıkacak olan yeni modelin, 600 Avro fiyat etiketine sahip olacak. Çıkış tarihi olarak ise temmuz ayının sonu işaret ediliyor. Ülkemizde de satışa çıkması beklenen Nokia 8, diğer Nokia modelleri arasında tüketicilerin seçimine sunulacak.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here