Nokia 6 Duyuruldu! İşte Nokia 6 Özellikleri!

Nokia'nın ilk Android akıllı telefon modeli Nokia 6 resmi olarak duyuruldu. İşte yeni Nokia 6 özellikleri ve tüm detayları!

Nokia 6

HMD Global çatısı altındaki ilk Android Nokia akıllı telefon modeli, Nokia 6 oldu. Nitekim, Nokia markasını taşıyan 2017 yılının ilk akıllı telefon modeli, resmi ismi ile birlikte Nokia 6!

Nokia 6 özellikleri!

Yeni tanıtılan Nokia 6 modeli, orta segmentte yer alan bir akıllı telefon modeli. Keza Nokia 6 teknik özellikleri de bu doğrultuda belirlenmiş.

Yeni Android akıllı telefon modeli Nokia 6 özellikleri ile ilgili bilgli vermek gerekirse Nokia 6; 5.2-inç büyüklüğünde, 2.5D formunda ve 1920×1080 piksel yani Full HD bir ekran, Qualcomm Snapdragon 430 mobil işlemci, Adreno 505 grafik birimi-GPU, 4GB RAM ve 64GB dahili depolama alanına sahip.

Nokia 6Qualcomm’un en hızlı şarj teknolojisi Quick Charge 3.0 teknolojisine de sahip olan Android işletim sistemli Nokia 6, f/2.0 diyafram açıklığında, 16MP çözünürlüğünde arka kamera ve yine f/2.0 diyafram açıklığında ve 8MP çözünürlüğünde ön kameraya sahip.

Nokia 6 fiyatı ve çıkış tarihi!

Tüm bu özellikleri ile birlikte yeni Nokia 6 fiyatı, 245 dolar olarak belirlenmiş. Şu an için Nokia 6 çıkış tarihi ile ilgili net bir bilgi aktarılmasa da, ne yazık ki bu yeni model, sadece Çin pazarında satışa sunulacak.

Yeni model ile ilgili, bir tanıtım videosu da yayınlandı. Ancak, şu an için yayınlanan Nokia 6 tanıtım videosu, yüksek çözünürlükte değil. Bununla beraber basın görselleri de henüz yayınlanmadı.

İşte yeni Nokia markalı akıllı telefon modeli Nokia 6’nın tanıtım videosu:

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.