Nokia 6 ve Nokia 5 Android Oreo Güncellemesi Başladı!

Nokia 6 Android Oreo ve Nokia 5 Android Oreo güncellemesi Nokia tarafından yapılan resmi açıklama ile başlamış oldu. İşte Nokia 5 ve Nokia 6 Android 8.0 Oreo güncellemesi ile ilgili detaylar!

Android Oreo güncellemesi alan Nokia modelleri arasına Nokia 6 ve Nokia 5 modelleri de dahil oldu. Yeni Nokia 5 ve Nokia 6 Android 8.0 Oreo güncellemesi dağıtılmaya başladı!

Nokia 5 ve Nokia 6 Android 8.0 Oreo güncellemesi çıktı!

HMD Global firmasından Juho Sarvikas tarafından yapılan resmi açıklama ile birlikte Nokia 5 ve Nokia 6 modellerinin final Android Oreo güncellemesi yayınlanmaya başladı.

Juho Sarvikas tarafından yapılan açıklamaya göre tüm Nokia 5 ve 6 kullanıcıları, aynı zaman diliminde Android Oreo güncellemesi almayacak. Dağıtımların başlaması ile birlikte belirli zaman aralıklarıyla tüm modellere yeni Oreo güncellemesi sunulacak.

Yaklaşık olarak 1.6 GB boyutunda olan Nokia 6 Android Oreo güncellemesi, ilk olarak TA-1000 model numaralı cihazlarda kendini gösterecek.

Geride bıraktığımız yılın son zamanlarında HMD Global tarafından, Nokia 6’nın Android Oreo güncellemesinin kısa sürede çıkacağı sözü verilmişti. Şimdi de Nokia 6 ve Nokia 5 Android Oreo güncellemesi eş zamanlı olarak başlamış oldu.

Şu an için Android 8.1 Oreo sürümü ile ilgili herhangi bir açıklama mevcut değil. Lakin söz konusu bu iki Nokia modeli için 8.1 sürümünün kısa süre içerisinde çıkacağını beklemek doğru olmayacaktır.

Yeni gelişmeleri güncelleme haberleri bölümümüzde aktarmaya devam ediyor olacağız. Yeni güncelleme ile ilgili yorumlarınızı aşağıdaki yorumlar bölümünden iletebilirsiniz.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here