Nokia 6, Çıkışına 2 Gün Kala 1 Milyon Ön Kayıt Topladı!

Nokia'nın yeni akıllı telefon modeli Nokia 6, raflara çıkmasına 2 gün kala ön kayıt ile 1 milyon kişiye ulaştı. İşte Nokia 6 ön kayıtlarının detayları!

Nokia 6

HMD Global şirketi ile duyurulan yeni Nokia Android akıllı telefon modeli Nokia 6, satışa çıkmadan önce kullanıcıların yoğun ilgisi ile karşılaştı. Daha önce gelen ön kayıt bilgileri güncellendi ve buna göre Nokia 6 ön kayıtları, çıkış tarihine 2 gün kala 1 milyon barajını geride bıraktı.

Nokia 6 modeli 1 milyon ön kayıt almayı başardı!

Nokia 6

Daha önce de belirtildiği gibi Çinli JD tarafından ön kayıt işlemleri başlatılan yeni Nokia 6 modeli için, 1 milyon ön kayıt barajı geride bırakıldı. Sadece Çin’de satışa sunulacak olan Nokia’nın yeni modeli Nokia 6, 19 ocak tarihinde raflarda yerini almaya başlayacak. Satışa çıkmasına 2 gün kala da sadece Çin pazarında 1 milyon ön kayıt toplamayı başaran yeni Nokia akıllı telefon modeli, Nokia markası için iyi bir ilk adım olmuşa benziyor.

Son olarak belirtmek gerekirse Nokia 6’nın fiyatı 245 dolar olarak belirlenmiş ve öne çıkan Nokia 6 özellikleri şu şekilde sıralanıyor:

5.2-inç büyüklüğünde ve Full HD-1080p ekran

Snapdragon 430 mobil işlemci

Adreno 505 GPU

4GB RAM ve 64GB dahili depolama alanı

16 MP arka ve 8 MP çözünürlüğünde ön kamera

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.