Nokia 6.1 Plus Benchmark Sonuçları Ortaya Çıktı!

Nokia 6.1 Plus

HMD Global firması çatısı altında yoluna devam eden Nokia, giriş seviyesi, orta seviye ve üst seviye yeni modelleri ile pazarda her kategoride ürün bulundurmaya özen gösteriyor. Bu bağlamda orta seviyede önemli bir ol üstlenmesi planlanan yeni Nokia 6.1 Plus modeli ile ilgili de sızıntılar gelmeye devam ediyor. Şimdi de yeni modele ait olduğu iddia edilen benchmark performans test sonuçları sızdırıldı.

Bu sentetik test sonuçları ile birlikte Nokia 6.1 Plus özellikleri konusunda da detaylar elde edilebilmiş oldu.

Nokia 6.1 Plus nasıl olacak?

Öncelikle tasarım konusunda sızdırılan görseller ile birlikte detaylı bilgi edinilmişti. Buna göre çentikli ekran ve inceltilmiş ekran çerçeveleri ile orta seviyede önemli bir Android modeli olacağını söylemek mümkün.

Nokia 6.1 Plus

Bununla beraber yeni modelin, kuvvetle muhtemel Nokia X6 özellikleri ile benzerlik göstereceği de söyleniyor. Yani 16 GB dahili depolama alanı için 4 GB RAM, 32 GB depolama alanı versiyonu için 6 GB RAM, Android 8.1.0 Oreo sürümü, Qualcomm Snapdragon 636 mobil işlemci modeli kendini gösterecek.

Nokia 6.1 Plus Geekbench sonuçları

Nitekim Geekbench 4.2.3 sürümü üzerinde çıkan özellik listesinde de bu ayrıntıları yakalamak mümkün. 8 çekirdekli işlemcisi ile birlikte tek çekirdek performansı tarafında 1332 ve çok çekirdek performansı tarafında da 4903 puan aldığını da belirtmek gerekiyor.

Nokia 6.1 Plus çıkış tarihi olarak da 19 Temmuz’a işaret ediliyor. Ülkemizde satışa çıkıp çıkmayacağı ya da fiyatının ne olacağı konularında ise şu an için bir bilgi aktarılmış değil.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here