Nokia 2 Duyuruldu! İşte Tüm Özellikleri!

HMD Global tarafından yönetilen Nokia markasının yeni akıllı telefon modeli Nokia 2 duyuruldu. İşte Nokia 2 özellikleri ve fiyatı!

Nokia 2

Nokia 2 modeli kısa bir süre önce HMD Global tarafından resmi olarak duyuruldu. Bir süredir sızıntılara konu olan yeni Nokia 2, en nihayetinde resmi olarak gün yüzüne çıkmış oldu. Bilhassa da fiyatı ile dikkatleri üzerine toplayan Nokia 2, teknik özellik anlamında fiyatına karşılık gelen detaylara sahip.

Nokia 2 özellikleri!

Nokia 2

Nokia 2 özellikleri listesi ile başlamak gerekirse şu şekilde bir liste kendini belli etmiş oldu:

5.0-inç büyüklüğünde ve 1280×720 HD ekran

Qualcomm Snapdragon 212 mobil yonga seri (1.2GHz saat frekansı)

8 GB dahili depolama alanı

1 GB RAM

8 MP çözünürlüğünde arka kamere

5 MP çözünürlüğünde ön kamera

LTE desteği

Android 7.0 Nougat mobil işletim sistemi sürümü

4100mAh kapasitesine sahip dahili batarya

microSD hafıza kartı desteği

Teknik özellik listesinden de anlaşılabileceği üzere yeni model, orta seviyenin altında bir konumlandırmada olacak. Yeni modelin en büyük iddiası ise batarya ömrü konusunda kendini belli ediyor. Zira açıklanan bilgilere göre Nokia 2 özellikleri arasında yer alan 4100mAh kapasiteli pil detayı, bu modelin tek şarj ile 2 gün kullanılabilmesine imkan sağlayacak.

Nokia 2

Teknik özellikleri hesaba katıldığında belirli kullanım senaryoları için Nokia tarafından vaat edilen bu 2 günlük kullanım süresinin, yerinde bir iddia olabileceğini söylemek gerekiyor.

Yeni Nokia 2’nin ayrıca Google Assistant desteği sunan ilk giriş seviyesi akıllı telefon modeli olduğunu da belirtmek gerekiyor.

Nokia 2 fiyatı ve çıkış tarihi!

Son olarak fiyat ve çıkış tarihi konularına da değinmek gerekirse HMD Global tarafından duyurulan yeni Nokia 2 çıkış tarihi olarak kasım ayının ikinci haftası işaret ediliyor. Fiyatlandırma konusunda ise 99 dolar/99 avro tercihinde bulunulmuş. Ülkemize gelip gelmeyeceği konusunda ise şu an için net bir bilgi mevcut değil.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here