Nokia 2 Özellikleri Ortaya Çıktı!

Nokia markasını taşıyan yeni akıllı telefon modeli Nokia 2 özellikleri ortaya çıktı. Buna göre yeni model, orta seviyenin altında kalıyor!

Nokia 2

Bir süredir devam eden Nokia 2 modeline ait olduğu iddiası ile gelen sızıntı bilgilere, şimdi de AnTuTu sonuçları dahil oldu. Ortaya çıkan Nokia 2 özellikleri ile ilgili detaylara bakılacak olursa, liste üstünde düşük performans sunacak bir cihaz olduğu izlenimine ulaşılıyor.

Nokia 2 özellikleri ile ilgili detaylar ortaya çıktı!

AnTuTu benchmark yazılımı üzerinde çıkan TA-1035 kodlu Nokia 2 modeli, Qualcomm’un Snapdragon 212 mobil yonga setini taşıyor. 8 GB dahili depolama alanı ile birlikte 1 GB RAM detayının dikkat çektiği HMD Global’in yeni Nokia modeli, Android 7.1.1 Nougat işletim sistemi taşıyor.

Adreno 304 grafik birimine sahip olan model, 1280×720 yani HD bir ekrana sahip. Her ne kadar ekran boyutu AnTuTu üzerinde yer almıyor olsa da beklentilere göre 4.7-inç ve 5-inç aralığında bir ekran boyutu ile karşılaşılması mümkün olacak.

8 MP arka kamera ve 5 MP çözünürlüğünde ön kamera detayının bulunduğu yeni Nokia 2 modelinde, 4000mAh büyüklüğünde dahili batarya olması bekleniyor.

31 Ekim tarihinde duyurulması beklenen yeni model, 99 dolar fiyat etiketine sahip olacak ve ilk etapta sadece Hindistan’da satışa çıkacak.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.