Ata Demirer isminin yer aldığı Niyazi Gül Dörtnala filmi, daha önceden bilinen Ata Demirer’ in Niyaz Gül tiplemesinin sinema perdesine aktarılmış hali olarak özetlemesi mümkün olan bir film olarak değerlendirilebilir.

Niyazi Gül Dörtnala 2015 Film Değerlendirmesi - Eren Ertem - ERNERTM - erenertem.om - Eren Ertem Film Eleştirisi - youtube.com - ERNERTM

Ata Demirer’ in başrollerini üstlendiği Niyazi Gül Dörtnala filminde ayrıca Demet Akbağ ve Levent Ülgen isimleri de öne çıkan oyunculardan oluyor. Komedi kategorisi altında yer alan film, genel olarak yoğun bir içeriğe sahip değil. Öyle ki tek bir noktada üzerinde şekillenen konunun kısıtlı detaylara sahip olması, bir buçuk saati aşkın seyir süresi üzerinde negatif etki oluşturmakta.

Bir veterinerin ilginç hayatını ve istemsizce kendini içinde bulduğu birtakım olaylar ile izleyiciye eğlenceli vakit geçirtmeyi amaçlayan Niyazi Gül Dörtnala filmi için, son olarak komedi kategorisi altında büyük beklentilere ne yazık ki doğrudan cevap verebilecek bir film olamadığını söylemek yanlış olamayacaktır.

Ülkemizde hâlihazırda vizyonda olan Niyazi Gül Dörtnala, yerli komedi isteyenler ve Ata Demirer hayranları için izlenerek öz değerlendirilmesi yapıla bilinir bir film olarak beyaz perdede yerini almış durumda.

Niyaz Gül Dörtnala IMDb puanı ise 20 Mayıs 2015 itibariyle 4,7 olarak değer görmüş durumda.

Filmin resmi yayınlanan fragmanını aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra Yeditepe Üniversitesi'nde İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik medya sektöründe çalışmış, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.